Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csipkedi a black mollym...

Miért csipkedi a black mollym a guppikat?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam,hogy a black molly egy békés hal és jól társítható. Még a kereskedésben is ahol vettem, együtt volt a guppikkal meg a xifókkal. Viszont én azt vettem észre, hogy csipkedi a guppikat, meg kergeti őket.Sőt ma be is következett a nagy baj. Egyszer csak azt vettem észre hogy a guppim fejjel lefelé úszik és közben néha forog.Ekkor vettem észre, hogy nem sok farokúszója maradt.Most lent fekszik szegény guppi az akvárium alján egy eldugott helyen, ahonnan nem tudom kivenni.Mit csináljak ezzel a szemét mollyval?
2010. jún. 5. 01:51
 1/6 anonim válasza:
tedd be egy pohár vizbe
2010. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mollyt beleraktam egy befőttesüvegbe. A farok nélküli kis guppim elhalálozott reggelre.
2010. jún. 5. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani hogy a halak is olyanok mint az emberek. Tehát mind más és más nekem 2 mollym van 3 guppi mellett és nem bántják egymást, lehet hogy egy olyan mollyt sikerült venni ami agresszívabb...szerintem vegyél egy másikat hátha az már békésebb lesz. Ha mégsem akkor ne tartsd együtt a guppikkal.

Nekem a lány betta kergette a guppikat, odaadtam haveromnak, neki meg nem bántja a guppijait, sem más halat.

2010. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Csatlakozok az utóbbi hozzászóláshoz. Hiába hal,minden halnak van személyisége,mint az embereknek. Nekem is van 3 black mollym és 2arany mollym,de nem csinálnak ilyet. Van párja, ugye??? Mert érdekes,nekem sokféle hallal van együtt,de a guppikat se terrorizálja,pedig elég bendősek. Max. annyit tudsz még t
2010. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Más még annyit tudsz tenni,h hálóba teszed a mollyt az akváriumba,ha megoldható,h hátha szokják egymást,de legalább nem árt a guppinak.
2010. jún. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem nincs párja a mollymnak. Most akartam neki venni, de ezekután már nem veszek. Megpróbálom hátha visszaveszik a kereskedésbe. Sajnos még egy guppim meghalt mára,de nem tudom miért.Mondjuk ennek is sérült volt már a farka egy ideje, azt még kb 2-3 hete a betta csípte meg, de annak ellenére teljesen jól tudott úszni. Lehet, hogy a vizükkel van a gond?Hetente, másfél hetente szoktam részleges vízcserét csinálni.
2010. jún. 6. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!