Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám Hűteni a 100L-es...

Hogyan tudnám Hűteni a 100L-es akváriumom vizét?

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 00:31
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
86%
Lehetne egy kicsit konkrétabban, hogy ne irkáljak feleslegesen.:D
2018. jan. 15. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Berakod a hűtőbe vagy ki az erkélyre.
2018. jan. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Folyékony hidrogén.
2018. jan. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jégkocka
2018. jan. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van nekem egy 600 lityesszel rendelkező akváriumom, aranyhalakkal. És északi oldalon van, ettől nem melegszik fel(télen se, nyáron se)....


Talán nálad egész nap odavág a napsütés???? De lehet beletenni jégdarabokat, vagy lehet ventillátorozni is!

2018. jan. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit meglepő kérdés így télen, mert egy mindig a nyári forró napokon szok előjönni, mikor felmegy 30 fok közelébe az akvárium vize. Én úgy vagyok, hogy első körben az okot kell megszüntetni. Vagyis ha zárt tetős világításod van, az rendesen tud fűteni pláne ha erős. Ezt érdemes lecserélni valami függesztettre . Legolcsóbb megoldás, de az is csak nyitott akváriumnál működik, hogy valamilyen ventilátorral fújatod a vízfelszínt, aminek következtében megnő a párolgás, és ez is levisz 1-2 fokot. Léteznek kimondottan a akvárium vizének hűtésére gyártott klímák, de ezek 100 ezer forinttól indulnak. De legjobb szerintem egy lakásklíma felszerelése, az nem csak az akváriumnak, hanem a családnak is kényelmére szolgál.
2018. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok: Van még 3 axolotlom is egy nagy akváriumba, és ők is az én árnyékos, északi oldalon lévő szobámba vannak..........
2018. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Lehet ventilátorral fújatni a víz felszínét (pl számítógép ventilátort beraksz az akvárium tetejébe). Ettől a párolgás fokozódik, ergo a víz hőmérsékete csökken.

Eredmény: hidegebb víz, viszont sokszor kell utántölteni annak minden hátrányával együtt. (keményedés, savanyodás...)


2. PET palackban lefagyasztasz vizet, vagy jégakkut használt (a lényeg hogy tiszta legyen és ne kerüljön semmi méreg az akváriumba!) és belerakod a vízbe a fagyott akkukat, palackokat.


3. légkondi a szobában! :)


Sajnos minden más megoldás ezeknél bonyolultabb, drágább...

2018. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!