Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakórosak a halaim?

Hfghnrxhx kérdése:

Darakórosak a halaim?

Figyelt kérdés

Van egy 52L es akváriumom,abba van 11guppi(abból 5 endler hím),egy anci az is kicsi kb 3-4cm,3 szifó,1neon mert sajnos a többi elpusztult a betegség miatt:(

Sokat olvastam itt a Gyakorikérdések.hu-n ,hogy sót kell tenni a vízbe az lehet,hogy segít!De nemtudom,hogy ezeknek a halaknak amiket felsoroltam nem árt a só a vízben,nem lessz valami bajuk???

Azt tudom,hogy a guppi brakkvizi de atöbbinek nem lessz baja??

Előre is kössz!



#akvárium #halak #só #darakór #kávéskanál\liter
2018. jan. 22. 17:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy darakórosak,csak a kérdést kérdőjellel kellet irnom...
2018. jan. 22. 17:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször is normális körülményeket kellene biztosítani a halaknak, a darakórt minden hal hordozza, ha az immunrendszerük legyengül, akkor mutat tüneteket. Hiába kezeled őket, ha a körülmények nem jók, nem fognak kigyógyulni, márpedig az 54 liter nagyon kevés ennyi és ilyen halnak.
2018. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval értek egyet, felesleges kezelni mert kikezeled őket és utána visszaesnek mert rosszul tartod őket. Ha egyesével rákeresnél a halakra meglátnád hogy melyik mekkora minimum helyet igényel, és gondolom a szűrésed is gyenge, a legminimumabb 1halcenti/liter arányról pedig még hallani se hallottál.
2018. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet kezelni és,hogy?

Árt a só a halaknak vagy nem?

2018. jan. 22. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi de tisztában vagy a betegséggel, letörik a körmöd ha rákeresel és megírja két-három szakirodalom is mi a kezelési módja a betegségnek? Lehet sóval is kezelni de annak is megvan a menete.


De mit nem értesz azon hogy ha így maradnak a halak ennyien ebben az akváriumban semmi értelme kezelni, mert kiújul? Nem lehet ennyi és ilyen fajú halakat ekkora akváriumban tartani, pont ezért, mert ez lesz a vége.

2018. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy hogy, kezeled e vagy sem, arra készülj fel, hogy lesz halhullás, egészen addig ameddig annyi halad nem marad amennyit elbír az akvárium. Ez nagyban függ a szűréstől, és a halak kondíciójától is meg persze, hogy mennyire stresszes a közeg amiben "élnek".

Lehet sóval kezelni, de ameddig nem kerülnek át legalább egy 200 literes akváriumba, addig gyakorlatilag bármi elviheti őket.

2018. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!