Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik lehetnek ezek? (Videó)

Mik lehetnek ezek? (Videó)

Figyelt kérdés

Videó: [link]


Egy hete jelentek meg ezek a bogarak az akváriumba (fogalmam sincs honnan) és mára szinte az egészet ellepte. 1-2 mm nagyságúek és zöldes szürke színűek. A talajba bújtak el nagyon, de tudnak ugrálni és a falra is tapadnak. Ma leszűrtem a vizet és a követ is kimostam forralt vízben, (a növényekkel még nem tudom mit kezdek) és jelenleg reménykedek abba, hogy nem jelennek meg és szaporodnak el megint.


Valaki találkozott már hasonlóval? Mik lehetnek ezek és hogyan lehet őket kiírtani (ahogy láttam, a halakat nagyon zavarják, szerintem bántották is őket)?



2018. jan. 24. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Kagylós rákok. Én nem tapasztaltam semmi negatívumot velük kapcsolatban és 2-3 hét alatt eltűntek, úgy ahogy jöttek ill az én halaim ették is őket. Algát és mindenféle bomlásterméket fogyasztanak. Nálad a nagyméretű kavicsok miatt kitűnő helyet találtak, eszik a kavicsok közé szorult mulmot, haleledelt és algát. Kiirtani csak halak nélküli akváriumból lehet erős féregölő szerekkel. Én azt javasolnám, hogy ezt az amúgy is problémás talajt töltsd fel fehér kvarchomokkal, hogy kitöltse a réseket, csinálj egy precíz talajporszívózást, óvatosan etess és szerintem ahogy elfogy a felesleges kaja ők is eltűnnek. Csapdával is irthatod őket pl egy kis darab halhúst teszel egy elfektetett műanyag palackba. Nem igazán foglalkoztam velük ezért egyéb praktikákat nem nagyon ismerek, talán majd mások is írnak, ill így már rákereshetsz, hátha azóta van már hatékony ellenszerük, nálam 20 éve voltak és a halak szépen lassan felszámolták őket.
2018. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így elsőre ostracodára hasonlít. Mozgás alapján. Kagylósrák.
2018. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na rákra nem számítottam! :D

Azért gondoltam, hogy baj lehet tőlük, mert pár nap alatt tényleg ellepte a fél akváriumot, és a harcsát meg annyira zavarta, hogy felúszott már a legmagasabb növényre is.


Na majd utánanézek jobban a dolgoknak, már annak örülök, hogy sikerült megállapítani mik ezek! :D

Köszönöm a válaszokat és továbbra is várom hasznos tippeket! ^^

2018. jan. 24. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Próbálj meg csigaevő halat venni bele hátha kieszik.
2018. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
azt se tudod mekkora az akváriuma de botiát ajánlasz, amiből a kisebbek is 15 cm-re nőnek...
2018. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Nincs az a hal ami a durva zúzalék közül kitudná szedegetni őket jelentős mértékben.
2018. jan. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Beüzemeltem azóta az akváriumot (egyenként néztem át a köveket maréknyi adagba, hogy minél jobban kiszűrjem őket) és azóta szerencsére nem láttam egy ugráló, úszkáló rákocskát se. Remélem ez így is marad :D

Egyébként 50 literes az akvárium. :)

2018. jan. 26. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!