Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik carbo a legjobb szerint...

Melyik carbo a legjobb szerintetek?

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nem használom de ahogy növényes fórumokon olvastam nincs sok különbség köztük. :)
2018. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A neptunban van plusz kálium, az easy life meg tartalmaz valamilyen aldehyd-et ami gerincteleneknek nem biztos hogy jót tesz. Ha van garnélád- neptun, ha nincs easy life.
2018. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az easy carbo vált be, csak erről tudni kell, hogy 4 óra alatt lebomlik, így ehhez nemárt ha van valamilyen automata tápadagolód.

Nemrég kipróbáltam a Seachem Flourish Excel-ét, ami pont abban jó, hogy bármikor beadagolhatod, egész nap kitart, de az én lelkesdémet ott törte le, hogy hiába spricceltem az ecsetalgára úgy mint a carbo-t, nem csinált vele semmit.

2018. jan. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Skid05 ***** válasza:

Mind3 hasonló feltételek esetén ajánlott, azaz ha a 40 lumen/liter megyünk a piláccsal és megnő az algakockázat, magas fényerő mellett dopping kell a növényeknek az algák elleni harcban. Ergo ha nem a szén a limitáló erőforrás, akkor alapesetben pénzkidobás.

Egyéb lehetőségek: az ECarbo nálam az ecsetalgára napi adagban fékező hatású, ha az ecset nem lenne én nem adnám, de kiirtani sem fogja. 6 óra alatt bomlik akár a liqui, a legegyszerűbb a 3ból, de ez az előnye is lehet, ha nem kell az extra.

A LCarbo extra káliumot tartalmaz, nem is keveset pl. 3-szor annyit mint a híres Profito, így amellé ideális káliumforrás még alacsonyabb fényerőn is, jobb mint az ECarbo igaz drágább is, még nagy kiszerelésben is, a káliumot meg kell fizetni.

A Seachem tovább tart, 24 órás, vasat is tartalmaz, így ha kevés a vas akkor is jó lehet pluszban, de azért a plusz vashoz már rutin is kell.

2018. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Carbo Green és más carbok? A neptun olcsóbb mint az Easycarbo
2018. jan. 27. 11:38
 6/6 Skid05 ***** válasza:
Az egy dolog, hogy 250ml-ben a legjobb áron van, az meg egy másik, hogy a neptunt eddig csak drágán szállíttató webshopoknál találtam meg, így semmit nem érnék önmagában az árával. A 250 ráadásul a max kiszerelése, a konkurencia nagyobb léptékben bizonyosan olcsóbb. A CarboGreen belga cucc, a seachemnél is húzósabb ahogy nézem, a gyártói leírás alapján nem tud többet a konkurenciánál.
2018. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!