Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti naponta hányszor adtok...

Ti naponta hányszor adtok enni a halatoknak?

Figyelt kérdés
Ha egy 25l es akváriumban van,vagy 15 guppi hal nekik mennyi a megfelelő napi tápanyag bevitel?
2018. jan. 26. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Annyi, amennyit maradéktalanul elfogyasztanak.

Napi 1x etetek.

2018. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

1* annyit, hogy 10-15 perc alatt megegyék


De hogy is van? 25 literben 15 guppi? Víz is van benne?

2018. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani...még ivadékoknak elmenne de ennyi víz ivadékhalnak is kevés, ez állatkínzás.
2018. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Személyes vélemény helyett kérjük ehhez a jogszabályt.
2018. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"(5)20 Tilos

(..)

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben tartani."


[link]

2018. jan. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
14/5 c és d pont. Hogy ne kelljen végignyálazni.
2018. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
első meg 5. vagyok, nekem 2 percembe telt megtalálni és kimásolni, nem egy nagy cucc végigfutni rajta, könnyű megtalálni a lényeget :D
2018. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a linket! Nem hittem volna, hogy ennyire korlátozott ez. Kapásból 40 állatkereskedést tudnék most beperelni, akik 1 liternél is kisebb akváriumban tartanak halakat.


Jópofa cikk, olvasgatom még.

2018. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

- Ez nem jópofa cikk, hanem Magyarország törvénye!

- Egy kereskedés ideiglenes tárolása, az nem tartás!!!

(kismacskát is árulnak cipősdobozból, tudod nem abban élnek le 15 évet!)

- "Személyes vélemény helyett kérjük ehhez a jogszabályt."

Nem!!!

A jogszabály másodlagos, ami személyes (hozzáértő biológusok személyére kell gondolni) vélemények miatt jött létre, hogy írott formája is legyen!

De az épelméjű emberi létnek szerintem alapeleme, hogy ne törvényi tiltás miatt ne kínozzunk állatokat, hanem az elemi erkölcs miatt- már akiben van.

- " ennyire korlátozott "

Szintén NEM, az előző logikát következetesen folytatva.

Mert 30 literről egy igencsak megengedő szabály szól, és ebbe a 30 literbe több szempontból is csak nagyon nagyon szűk keretek között lehet állatot tartani.


De mint azt tisztáztuk, és gondolom te is egyetértesz, nem a törvény miatt nem kéne állatot kínozni, éppen ezért valós határ, amit az elévülhetetlen természeti törvények alkotnak, ami ellen nincs fellebbezés, ami ellen nincs vitának helye, hiszen mindennek az az alapja, ez határozza meg az egész hobbit (meg nem mellékesen az egész létezést) és csakis követni lehet, az ennél jóval nagyobb kritériumokat szab , ha valaki normálisan , kínzás, jelentősebb kompromisszum nélkül, viszonylag optimális körülmények közt akar állatot tartani.

2018. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Tök jó hogy engem lepontozott merthogy nem személyes véleményt kér hanem jogszabályt, aztán még csodálkozik amikor a következő hozzászóló megírja neki...


Ha a személyes véleményemet írnám akkor nem azt írtam volna hogy törvényileg 30 liter alatt tilos, hanem azt hogy a véleményem szerint kb 50 liter alatt nem érdemes belevágni az akvarisztikába.

2018. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!