Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalat lehet eggyüttart...

Az aranyhalat lehet eggyüttartani valamivel? ( pl guppi, platty, xifo, neon stb. )

Figyelt kérdés
Ja és az baj az aranyhalnál ha pár napig nincs viztisztítójuk?? Valamitól barna foltos lett a viztisztitom ( szivacsos viztisztitó) valamivel kitudom tisztitani, takarítani? nagyon kéne szegénykéimnek :(
2010. jún. 6. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:

aranyhal hidegvizi hal, 15-25 °C


a többi halad meg trópusi hal, azok a melegvizet kedvelik, 25-32 °C

2010. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most tuti le leszek pontozva meg hurrogva (nem először fordulna elő ilyen kérdésnél), de én nem tartanék aranyhallal olyan fajokat, amitek írtál, mert más az igényük. Az aranyhal a hidegebb vizet szereti, a másikak meg melegebbet.

Ha elég nagy az akvárium, akkor nem nagy gond, ha nem megy a szűrő. De látni fogod rajtuk, ha kevés a vízben az oxigén nekik, feljönnek a víz tetejére "pipálni".

Az nem probléma, ha a szivacs elszíneződik. Ez természetes dolog. Attól még szűr rendesen. A legjobb ha takarításkor az akváriumból leszívott vízzel alaposan kinyomkodod a szivacsot. Nem kell teljesen tisztának lennie, csak a trutyit nyomkodd ki belőle nagyjából.

2010. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az a sok halkaki ami a szivacson van.


tisztítsd ki kézzel, de utána legalább padlófertőtlenítővel is moss kezet.

2010. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

nem tudom h halkaki lenne e, mert már próbáltam kimosni de nem jött ki, de ha nem baj hát ak nekem sem gond :) csak oylan csúnya az aksiban:/

2010. jún. 6. 17:44
 5/10 A kérdező kommentje:
és akor lehet együttartani valamit az aranyhallal?
2010. jún. 6. 17:59
 6/10 kzs ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva: mielőtt összeraknád bármi más halfajjal, feltétlenül érdeklődd meg az aranyhalad várható kifejlett méretét. Mert ha nagyra nő - és az aranyhalak általában ilyenek: mint az állatkertben - akkor semmivel sem rakhatod össze.
2010. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nemigazán ajánlott.

Maximum nagyobb méretű hidegvizi halakkal.

2010. jún. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én páncélos harcsákkal tartom együtt ca. 24 °C-on, semmi gond.
2010. jún. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a hal méretével nem lehet gond kis aksibnan vannak és akkorák amekkorának megvettem őket, talán7 cm :'D
2010. jún. 15. 12:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal a valadoval, aki lebeszél a guppik, neonok, szifok és az aranyhal egyutt-tartasarol. Sok szép tropusi hal van, akiket egyutt tarthatsz - egymassal, de nem aranyhallal. Valassz ezek kozul, vagy rendezz be hidegvizi akvariumot kimondottan aranyhalaknak! Melegvizi akvariumba vehetsz pl. nagyobb piros szifokat aranyhal helyett, jol mutatnak.
2010. júl. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!