Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügerek vs ancik: hogyan...

Sügerek vs ancik: hogyan etessem utóbbiakat, hogy előbbiek ne vegyék el tőlük a zöldséget?

Figyelt kérdés

kaptam fél éve egy 200 l-es akváriumot két nagy sügérrel és két ancival. Lassan beletanultam, itt is sokat kérdeztem.

Tanácsotokra változatosabban kezdtem őket etetni. Korábban csak szárazat kaptak, az ancik semmit (algát nyaltak).

Most már adok fagyasztottat a sügéreknek, az OK. A gondom a zöldségekkel van. Azt adnám az anciknak (is). De a sügerek is rákaptak. Hiába etetem először fagyival a sügereket, utána ha beadom a zöldséget, lecsapnak, és nem engedik az ancikat enni. Amit nem tudnak megenni, azt elviszik. Ugyanez a spirulina tablettával: ha bedobom, beveszik, prüszkölnek, mint a fene, de az anciknak nem adnának. Leszívják az akvárium faláról is. Van erre valami módszer, hgy az anciknak is jusson? Egyik halamtól sem szeretnék megválni, már öreg mind.


2018. febr. 8. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen sügér? faj?
2018. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Császársügérek, olyan 12 centisek. Elvileg ragadozó malawi
2018. febr. 8. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
és nem verik szét egymást? nagyobb akváriumba valóak, én megszabadulnék tőlük.
2018. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de mivel már tíz évesek, nem akarok túladni rajtuk. Próbálkoztam, de senkinek se kellettek, a kereskedésben csak kicsik vannak, most meg már a szívemhez nőttek. Egyébként nem verekednek, nőstények, van saját helyük, és abszolut béke van, az ancikat se bántják, csak a kaját szedik el. Erre vmi tanács...?
2018. febr. 8. 17:51
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Este lámpaoltás után 1 órával etesd az ancika, az uborkát ne darabold fel elég ha félbevágod. A tablettát is valószínűleg ők fogják megtalálni este. Én a barlangjába is betudom dobni, oda nem mennek utána a sügérek. Az én ancim kicsit vérmesebb is és megszerzi magának a kaját ha kell. Szerintem a tieidnek is jut elegendő lehullott maradék, törmelék nappal is mert a sügérek nem nyalják végig az akvárium alját a kisebb falatokért, az enyémek legalábbis nem nagyon esznek a talajról, főleg morzsákat nem.
2018. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy a spenót, vagy salátaleveleket is egészben forrázd le és dobd a vízbe, a sügérekét természetesen darabolhatod.
2018. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom így. Az uborkát eddig is félbevágva adtam, egy villára szoktam rászúrni, csak a sügérek addig rángatják, míg lejön a villáról, és akkor felúszik a vízfelszínre, ott meg az ancik nem tudják enni. De sötétben lehet másképp lesz.

A sügéreim egyébként kézhez vannak szokva, a tenyeremből is esznek, simán meg tudnám őket fogni, szóval nem adnám már őket semmiért:)

2018. febr. 8. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor azért nem verik szét egymást, aggastyánok :)
2018. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen rögzíteni kell az aljzaton, pl egy részére követ kell tenni, és akkor nem úszik fel.

Meg amúgy ha kicsit leforrázod, megfőzöd, akkor le is süllyed magától. Olyan állapotban jobban is szeretik az ancik.

És igen, lámpaoltás után etesd.

2018. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!