Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halhatott meg a halam?

Mitől halhatott meg a halam?

Figyelt kérdés
Egy nőstény szifóról van szó, aki ráadásul terhes is volt. Ránéztem az akváriumra, semmi baja nem volt, ugyanúgy úszkált, mint az összes többi. Elmentem WC-re, 10 perc múlva kijöttem és az fogadott, hogy fejjel lefelé lebeg mozdulatlanul és élettelenül úgy, hogy a feje kissé benn volt a növényben. Az akvárium tiszta, higiénikus, a többi hal egyáltalán nem agresszív, ráadásul ez a szifó volt az egész akvárium legnagyobbja, szóval teljesen szürreális, hogy agyonverték volna, főleg hogy van egy "férje", a hím szifó is. A víz hőmérséklete megfelő volt és még csak túl sem etettem, de éhen sem halhatott, hisz napi kétszer mindig esznek és máskor, amikor nem voltunk otthon és nem volt, aki etesse, akár 3 napot is kibírt kaja nélkül. Mégis mi történhetett vele?

2018. febr. 21. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős volt?
2018. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kb pont 1 éves.
2018. febr. 21. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy sallang és le leszek pontozva, de hány literben van milyen más halakkal?

Igen, a xifó baromi nagyra meg tud nőni ezért a nagyon minimum is 100 liter amiben lehet tartani, de nálam 200 van csak négy darab.

2018. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
170 literben volt 2 guppival, 2 páncélosharcsával, 2 lándzsafarkú pontylazaccal,2 mikiegér plattival, 1 fekete molly-val, 1 kék gurámival és persze a "férjével", a másik szifóval.
2018. febr. 21. 18:59
 5/10 A kérdező kommentje:
*lándzsafoltú*
2018. febr. 21. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet halálra szekálta a hím az udvarlásával. A xifóknak nem férjre van szükségük, hanem 1 hímre 3-4 nőstény kéne az ilyen esetek elkerülése miatt.
2018. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Azt ugye tudod azért hogy a halakat nem "férj és feleségként" kell tartani, mert azt látom hogy nagyon szépen párban tartod mindegyik fajt annak ellenére hogy több olyan is van köztük amelyik rajhal és minimum 6-an kellene legyenek.
2018. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 21. 19:29
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szinte 100%, hogy a vemhes amúgy is stresszes állapotban lévő hal teljesen kimerült a hím zaklatása miatt. Ahogy a kolléga írja 1 hím mellé 3 nőtényt számolj, ez a többire is igaz és a rajhalakból valóban több kellene.
2018. febr. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vagy a hím szekálta,vagy a terhesség e halt bele
2018. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!