Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell-e levegőbefújás akváriumb...

DenSziszkó kérdése:

Kell-e levegőbefújás akváriumba világítás lekapcs után? Azon gondolkozok veszek egy másik időkapcsolót, ami egy porlasztót látna el és amikor este a növények is oxigént vesznek fel ez rásegítene az oxigén pótlásra.

Figyelt kérdés
Sötétben a fotoszintézis leállása után a növények is oxigént használnak.

2018. márc. 17. 09:44
1 2
 1/11 Nünüke2000 válasza:
sztem lehetséges
2018. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Olvass kicsit utána a témában, mert ez még eléggé a kezdők parája hogy "ha nem buborékozik az akvárium megfulladnak a halak".

Először is, ahhoz, hogy csak növények lássák el az akvárium oxigénellátását baromi erős fény kéne, jó tápozás és nagyon gyorsan növekedő növények. Onnan tudod hogy termelik nappal az oxigént hogy buborékoznak a leveleik, szemmel láthatóan. Na ez a high tech akvarisztika, ilyened biztos hogy nincs (ilyenem nekem sincs, ezzel a profik foglalkoznak meg a kifejezetten növényes akvaristák).

Neked valószínűleg vagy egy low tech akváriumod lehet, vagy még az se, ehhez kéne tudni hogy:

hány liter az akvárium?

hány wattos a világítás?

milyen növényeid vannak?


De térjünk vissza a levegőztetésre. Nincs szükség az akváriumba levegőztető, amennyiben a szűrő fodrozza a vízfelszínt. Ha ez megvan, akkor éjjel nappal beoldódik az oxigén az akváriumba. A növények meg amúgy se használnak el ennyit a halak elől.

[link] Ezen az oldalon olvasd el fent a füleknél a kezdőknek és az akváriumról fülek alatti szövegeket, sokat tanulhatsz belőle.

2018. márc. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket és amiket leírtál. 126 literes az akvárium. 2x18W világítással. Külső sźűrő van és direkt úgy állítottam a fúvókákat, hogy fodrozzák a vízfelszínt. 3 növény van. 1 átokhínár 1 enchedorus és 1 chriptocoryne.

Bubikat nem látok.

2018. márc. 17. 10:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Szettes akvárium ugye? Nagyon gyenge a világítás, ezért mondtam hogy lowtech akváriumnak se megy el. Ezen inkább csak sajnos anubiast és gömbmohát tudnál nevelni, a mostani növényeid egy idő után el fognak satnyulni és elpusztulnak. Bubik pedig csak a high teches akváriumnál lennének, ahol kb annyi watt a világítás ahány liter az akvárium.
2018. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nünüke2000 válasza:

Szettes akváriumos emberke, aki ezt a kommentet írta, annyit kérdeznék, hogy a google jó barátod volt, hogy ennyire okos lettél hirtelen? Mert így mindenkinek könnyen megy oltani a másikat... a másik, hogy elárulnád hogy a kis fényigényű halak, a mohán kívül, milyen leveles növénnyel társíthatóak, mert így nem jön össze a high tech élőlények igényszintje.

Amúgy is a watt nem meghatározó, hanem a felületre eső fényáramot (Lumen) kéne figyelembe venni, te nagyon okos...

2018. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nünüke mit kell bunkózni? Egyáltalán nem oltogat itt senki rajtad kívül, de neked baromi nagy a szád. Normálisan megírtam a véleményemet és a tapasztalataimat, a kérdezőnek több "kezdő akvarista vagyok" kezdetű kérdése is van így nem feltételezem hogy a 2X18 wattos világítás valami baromi erős direktbe növényes lámpatesthez tartozna. A "kis fényigényű halak" dolgot nem értem mire írod de oké...

Nyugodtan leszállhatsz rólam és inkább válaszolhatsz a kérdésre, mert úgy látom hogy azon kívül hogy nekem beszólj érdemben nem tettél hozzá semmit a témához.

2018. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nünüke2000 válasza:
szettes gyerek, én nem bunkóztam, én ilyen vagyok alapvetően is, tetszik teszik nem nem, csak ha valami nem tetszik hangot adok neki, és a te, számomra lekezelő kommented nem jött be, ennyi, nem kell felfújnod a dolgogat, csak több empátiát és emberséget kérek, bár én lehet nem tudok semmit sem, hiszen "érdemben nem tettem hozzá semmit", de sztem az érdem hozzátétele többrétű, bár én úgyse tudhatom, hiszem kaki alaknak tartanak EGYESEK xdd
2018. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Állj! Ne veszekedjen senki. Lényeg, hogy a kérdést alaposan járjuk körbe.

Ezek szerint vizinövényt csak high tech akváriumban lehet érdemben tartani?

Tegyek be erősebb fénycsöveket?

2018. márc. 17. 12:27
 9/11 A kérdező kommentje:
És köszönöm annak aki érdemben hozzászól és próbál segíteni.
2018. márc. 17. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Anno én az akvagururól tanultam rengeteget, és itt remekül elmagyarázzák a növény-oxigénbeoldódás-világítás témaköröket is, belinkelek pár cikket róla és ott biztos jobban el tudják magyarázni mint én, hátha abba nem kötnek bele egyesek...


[link]

[link]

[link]

[link]


Erről az oldalról érdemes egyébként minden téren tanulni.

2018. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!