Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tehetek az...

Bamboocha466 kérdése:

Milyen halat tehetek az akváriumomba? - hím Betty, vörös neonhalak és Rex cherryk mellé

Figyelt kérdés

Van egy decemberben elindított, 120 literes akváriumomba és ha lehet, szeretném további hallal bővíteni.

Paraméterek:

Méret: br. 120 l/ nettó 95l

Hőmérséklet: 24,5-26 °C

Aljzat: 2-4 mm zúzott bazalt

Szűrés: 2 db Aquel ASAP 500 l/óra belső szűrő

Vízcsere: 2 hetente 20 liter (a teszt szerint a nátrium ill. Nitrát szint is 0mg/l)

Etetés: heti 3x fagyi tubifex, heti 2x tetra Betta, heti 1x olcsóbb tetra táp, heti 1 semmi + garnelak kapnak 1-2 hetente főtt zöldséget...

Világítás: napi 12 óra

Növényzet: hála a vízi petrezselyemnek és az atokhinarnak a rendszeres metszés ellenére is igen dús, össz. 7 féle növény van betelepített


A 10 db vörös neonhalak, 1 db hím bettához, 8-9 tér cherry garnelahoz keresek passzoló halat.


Legjobban egy talajlakó/ alga/ növényevo halat szeretnék. Olyat mint pl. Az anci, csak nem szeretném hogy pár év múlva kinője az akváriumot.

Előre is köszönöm segítségeteket.



2018. márc. 20. 15:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Uuh csak utólag láttam hogy a telefon itt-ott belejavitott a kérdésbe.. elnézést emiatt. A kérdésben szereplő

Betty= Betta

Rex Cherry = Red Cherry


A leírásban szereplő toldalékokat most nem javitanám ki..

2018. márc. 20. 15:23
 2/7 anonim válasza:
Szerintem nagyon már semmit ne tegyél bele. A bettát amúgy sem tanácsos vegyes akváriumban tartani.
2018. márc. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy elég jól telepített akvárium és nem bolygatnám meg nagyon. Ancit éppenséggel az akvárium méretétől beletehetnél, mert 90 litertől már tarthatóak.
2018. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Skid05 ***** válasza:

A harcsafélék és a bazalt nem szoktak jóban lenni, az éles zúzalék felsérti a finom bajuszszálakat, ami viszont egy harcsa legféltettebb érzékszerve. Az ancistrus fajok nem rendelkeznek a klasszikus bajuszpárokkal, ellenben a talajon krasszálva pont a sérülékeny hasi részük, ráspolyszájuk van kitéve a bazalttal való találkozásnak. Ergo én nem javaslom.

Növényevők még az elevenszülők is, közülük a molly bírná a betta hőfokát hosszabb távon, a farokúszójuk sem jelentene konkurenciát a betta harcos jellemének, szeretik a sűrű bozótot, viszont szaporák. Nagyon. A Hemigrammus bleheri min 10 egyedes rajhal, a neonokkal jól mutat és jól meg is van, 25-26 fokon tartható, ezzel kimaxolnád az aki kapacitását, viszont nagyobb növénytömeg és – ha 15-20 fölé megy a nitrát – sűrűbb vízcsere megoldja az extra nitrogén eltüntetését. Hozzá kell tenni, hogy mind a neon mind a bleheri a közepes keménységig (tehát nem igazán csapvizesek) toleráns, és a bettának is kéne az a stabil 26 fok.

2018. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szapora halakat nem szeretnék, mert a szaporulatot nem tudnám senkinek sem odaadni így a végén újabb akit kéne vennem amit a férjem nem díjazna. :D


A Hemigrammus bleheri igen szép hal, de egy 10 fős csoporttal nekem már tùltelepítettnek tűnne ez a 120 l.. :(

Azt hiszem, veszek meg 3-4 neonhalat a többihez...


Nàlunk a csapvíz nem olyan nagyon kemény, a JBL tesztcsik szerint az osszkemenység > 7°d, a KH pedig 6 és 10 °d között van az aktívan a csapvíz és vizcserêk utàn. Az első hónapban magas volt mind a kettő érték, ekkor fele arányban felforralt vizet és fele esővizet hasznaltam.

Azt olvastam, hogy akkor kell még ennél is lágyabb vizet használni a neonoknal, hogyha szaporítani szeretném őket.


A bettával kapcsolatban pedig azt olvastam több helyen is, hogy kicsivel hidegebb vízben (24-25°C) tovább- akár egy évvel is - él. Ez mégsem így lenne?

2018. márc. 21. 10:57
 6/7 Skid05 ***** válasza:
A lágyított víznél fontos, hogy a halak számára viszonylag stabil keménységet állítsunk be, tehát vagy ugyanúgy kevert vízzel cseréljünk, vagy ha akarjuk, akkor is lassan változtassuk, több lépcsőben. Heti 2 nk-nál ne legyen több. A keménységed a legtöbb trópusi halnak már megfelelő, valóban a szaporítás az már más kérdés. Ezt a betta sztorit nem ismertem, viszont az élettartamot az 1 celsius eltérésnél sokkal jobban befolyásolja a vízkeménység, mely jelentős összefüggésben van az állat kiválasztásával, a vesék működésével. Egy eredendően lágy vizes (avagy a legtöbb trópusi) halnál a lágy víz csökkenti a vesékre háruló terhelést, (amit a csapvíz magas oldottanyag-tartalma jelentene), igen jó eséllyel növeli az élethosszt (lásd a szintén labirint kék és törpe gurámi esete).
2018. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm válaszod!


Eleinte éppen az állandó értékek fenntartása érdekében kevertem a vízhez esővizet is. Valamiből (talán éppen a bazaltból) kioldodhatott valami, ami kemenyitette a vizet. Ekkor még mondjuk csak csigák éltek a vízben..


Tanacsodat megfogadva akkor inkább melegebbre állítom a fűtőt és kicsivel lagyitgatom a vizet is.


Köszönök mindent! :)

2018. márc. 21. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!