Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 112 literes akváriumba 8...

Egy 112 literes akváriumba 8 drb vörös neon és 8 darab szumátrai díszmárna mellé még mehet valami hal, vagy ez már így bőven elég?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat ! :)

2018. jan. 15. 20:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Bőven elég, csak látszik a jelenlegi álloműnyból, hogy nemigen olvastál utána (pl. Horn-Zsilinszky: Akvarisztika), hogy mik a jelzett halak igényei. Merthogy a dél-amerikai u.n feketevízi neonhalak a beárnyékolt, lassú folyású,. viszonylag alacsony hőmérsékletű (19-22°C), lágy vízi körülményeket részesítik előnyben, a szumik meg a melegebb (23-26°C), napfényesebb, sűrűbb növényzetű dk-ázsiai vidékek lakói.
2018. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Vörös neonra diszhal.info-n 23-27 fok van írva. Akkor ezek mégsem mehetnek együtt ?
2018. jan. 15. 20:20
 3/28 anonim ***** válasza:

A szumátrai díszmárnára pedig diszhal.infon az van írva hogy 120 litertől felfelé, és nem is ok nélkül. :) Én pl 150 liter alatt nem tartanék, nálam a 200 literesben vannak és rettenet veszekedős halak, a neonokat is jó eséllyel szétcsesztetnék.

Más hal meg esélytelen lenne még ezek mellé, ez így is több mint elég, de én amondó vagyok hogy a szumátrait nagyon gondold meg.

2018. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg ajánlanál valamit a neon mellé ami hasonlóan 5-7 centire megnő és mutatós is ? A csíkozatuk fogott meg :) Köszönöm a segítséged !
2018. jan. 15. 20:31
 5/28 anonim ***** válasza:
mind hőmérsékletben, mint vízparaméterben közel állnak, első nem olvasta el szerintem rendesen. itt mindenki arra buzdít, hogy olvassunk utána a dolgoknak. a díszhal.info az egyik leggyakrabban javasolt oldal. most én is elolvastam, azt írja hogy egy 10 fős csapat jól el van, esetleg a hosszabb úszójú halakkal lehet probléma. a vörös neon meg nem az a kategória. akkor mi a baj?
2018. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
az ötsávos az békés, hasonló csak kicsit kisebb
2018. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igen, kinézetre tényleg hasonlítanak, viszont hőmérséklet igényre még többet írnak mint a szumátrainál. :(
2018. jan. 15. 20:37
 8/28 anonim ***** válasza:
43%
jaaa, most belekötünk 8 liter vízbe????? ha vesz egy 120-ast, rak bele 8 centi talajt, az jó?? vagy vesz 112 literest, 4 centi talaj, kevés növény, minimál dekor akkor lefitymáljuk. kezd olyan érzésem lenni hogy itt a kötekedés és nem tanácsadás van. részemről aszt hiszem befejezem.
2018. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
úgy írd be a keresőbe, hogy ötöves. 22-26fok
2018. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Úgy kerestem ! :( Esetleg a díszmárnák helyett valami 5-7 cm-s halat ? Amik a vörös neonokkal is jól megférnek. Nem muszáj rajhalnak lennie :)
2018. jan. 15. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!