Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez ennyit számítana?

Ez ennyit számítana?

Figyelt kérdés
Egy 54 literes akvárium felett 36 wattos kompakt fénycső van. Találtam egy régi kicsi akváriumhoz használt 5 wattos ledlámpácskát és úgy gondoltam kipróbálom, mi lesz ha azt is az akvárium egy része fölé rakom (mert elég kis felületen világít intenzíven). Főleg egy vízipetrezselyemre esik a fénye, és hihetetlennek tűnt nekem hogy rá fél órára hogy elindítottam elkezdett buborékozni a növény. Tudom hogy ez csak intenzív világításon van, de ennyit számítana a 36 watt mellé még ez az 5? Érdemes ezt a plusz világítást is üzemben tartani?
2018. márc. 20. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan higgy a szemednek, a ledek 120 °-os szögben világítanak, elég lokalizáltan, lehet, hogy fénycsőből 10 watt fölött kéne használni ilyen eredményhez.

Hogy érdemes e? Hát ha ha látható a fotoszintézis eredménye, akkor gondolhatod, milyen a tápanyagfelvétel.


AZt viszont ne felejtsd el, hogy a világításnak összhangban kell lenni a tápozással. Szóval a gyorsabb növekedés nem csak a fénytől van, hiszen "az vagy amit megeszel" úgyhogy figyeld a növényt, hogy nem lesznek e tápanyaghiányos tünetei.

2018. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Napi egy ml easycarbot adagolok, ezt írták a vízmennyiséghez de lehet akkor utánanézek még milyen tápokra lesz szükségem.
2018. márc. 20. 20:43
 3/6 Skid05 ***** válasza:

Jól értem, hogy majdnem 0,7 w/l fényerőd van és mindössze EasyCarbot adagolsz? A carbo egy szénforrás, ami akkor hasznos igazán, ha az elérhető szén limitálná a növények növekedését, tehát egyébként a teljes 14 makro/mikroelem skála biztosított, megfelelő arányban. A fényed egyébként abszolút indokolja a carbo használatát, ugyanakkor az említett tápanyagok nélkül kisebb csoda, hogy nem vívsz algaháborút ekkora fényenergia alatt.

Annyit tennék hozzá, hogy ha a többi növényen látnál hiánytünetet, azt a petrezselyem intenzív fotoszintézise is okozhatja, mivel minden tápot elszív az energia hasznosításához. Egyetlen növényt is tudsz izoláltan támogatni tápanyaggal, diszkont áron pl aquaplant tabival, viszont arra figyelj, ha nem lesz elég tápanyag a talajban és a vízben, borul az egész rendszer, a fénnyel tartani kell a lépést.

2018. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még nem olyan régi ez a felállás, esetleg tudnál még ajánlani valamilyen növénytápot (nem horror áron, kb az easy carbo szintjén) amivel kiegészíthetném a carbozást? Nem akarok nagyon nagyban gondolkozni de szeretném hogy a növények szépek maradjanak.
2018. márc. 21. 07:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már easy carbo, akkor easy life profito.
2018. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Skid05 ***** válasza:
A fényerőd kb félúton van a high-tech és a low-tech növényes vonal között. Ekkora fényerőn már kell a makroelemekből is szép számmal, hogy a kémiai energia ne az algákat táplálja, az aki mérete miatt pusztán kisebb halak szennyezésével a szükséges szintet nehéz elérni. Tégy egy próbát egyelőre egy mikro+kálium táppal, esetleg maszkold a fénycsöveket vagy csökkentsd a világítás időtartamát ha sok, meglátod a reakciókat, ha stagnálás/hiánytünetek/algásodás indul be akkor nincs elég nitrogén és foszfor, komplex trágyázás kell. A TF Plantert javaslom, carbo árban, sokaknál bevált magyar táp, a Profitoban kb 2 éve veszettül sok a vas.
2018. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!