Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ennyit számítana, hogy éppen...

Ennyit számítana, hogy éppen hol fekszik egy ingatlan?

Figyelt kérdés
Somogyban lakom a Balatontól nem messze, a ház falazata szigetelt, az ablakok a rosszak inkább, ennek ellenére nem igen kapcsol be a fűtés, hidegben is kifűti a házat a rendszer 55 fokos vízzel, igaz olyankor azért sűrűbben megy a kazán. Ezzel szemben a szüleim háza egy moson-soproni kis faluban helyezkedik el a Bakonyban. Most hétvégén voltam náluk jól túl van méretezve a fűtés, vegyestüzelésű kazánnal, jó nagy radiátorokkal egy falat kitöltenek kb, a ház is régi falazatú, talán 70-80 éves, de az ablakok cserélve lettek, műanyagra. Ezért nem értem, hogy lehet az, hogy reggelre azért fázós volt az idő bent, miközben a nap folyamán igencsak kellett rakni a kazánt, hogy 23-24 fok legyen, s olyankor jó meleg is van egyébként, 3x biztos meg kellett rakni a kazánt, s azért a Bakonyban sincs már kemény hideg, bár lehet a vastag falakat nehéz felfűteni, de 55-60 fokon járattam a kazánt.
2018. márc. 11. 15:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem is kérdeztem tőlük, mit csináltak -25 fokban...
2018. márc. 11. 15:53
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk az a bakonyi klíma is érdekes, plusz 2-3 fok is olyan érzést kelt, mint itthon a Balaton mellett a -5 fok kb.
2018. márc. 11. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1: építészeti különbségek (légköbméter, alapanyagok, falvastagság, alapozás, tetőszerkezet)

2: szigetelés különbsége

3: fűtés rendszer különbsége

4: földrajzi terület klímájának különbsége (szél, pára, napi hms ingazdoás, napos órák száma, csapadék mértéke, városiasodás mértéke, közlekedés és légszennyezés mértéke)

5: fűtéshez használt anyag különbsége


Veszprémben egyik lakásban 18fokra fűtöttünk télen és 65 ezres volt a fűtés számla. A tőle 200 méterre lévő lakásban 23 fok volt egész télen és 20 ezret nem haladta meg a fűtés számla. Mi volt a különbség? : szigetelés, építéshez használt anyagok minősége és mennyisége, az egyik valóban (több rétegben üreges) téglából épült, a másik csak papíron épült téglából és valóságban vasbeton volt, a nyílászárók minősége, a fűtési rendszer egyikben vacak 80éves konvektor, másikban modern kondenzáció kazán). Az egyiknek a pince része is szigetelve volt, a másiknak nem. Az egyikben zs vitaminos volt a képviselő, aki több pénzt kért el és spórolt a fejlesztéseken, de modern autóval járt, a másikban emberből volt a közös képviselő és valóban törődött a társasházzal. A melegebb lakás ráadásul 1.5x nagyobb is volt, mégis kevesebb volt a fűtés.


Ha legalább 100 családi házat felmértél mind2 településen, akkor talán tudsz valami korrelációt összevetni, hogy hasonló tulajdonságokkal rendelkező épületek között milyen különbségek vannak adott éghajlaton, de így, hogy 1-1 példát veszel, ez nem jelent semmit!


Ennyi erővel összevetheted a válások számát a margarin fogyasztással is, azok nagyobb korrelációt mutatnak: [link]

2018. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, ez teljesen jogos, meg igazából a falak érezhetően nyomják a hideget befelé, a ház is eléggé nyílt terepen van, nem mintha az enyém nem lenne, déli oldalát például erdő takarja, tehát a szoláris energia is minimális. Hát valószínű a falat kéne szigetelniük, csak azért mégis furcsa, hogy a nagy radiátorok ellenére igen hamar le hűl a ház, ahogy alvó állapotba kerül a kazán, azt látni kellett volna, ahogy szinte egy erdő égett el a kazánba, míg ott voltam. :D Ahányszor náluk vagyok, mindig elvetem azt az ötletet, hogy itthon a vegyestüzelésű kazánomat használjam, csak az ő kezük meg van kötve, mert nincs gáz bevezetve.
2018. márc. 11. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizony nagyon sok tényezős a dolog és nem csak egy különbségen múlik.
2018. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2007-ben vettem meg a házamat. Akkor a vegyestüzelésű kazánban kellett 60-70 fokos vizet csinálni,hogy kellemes meleg legyen. Az évek folyamán szobáról szobára haladva cseréltem az ablakokat, és belső szigetelést, gipszkartonos előtétfalat építettem ami alatt kőzetgyapot van. Még a, tetőt le kellene szigetelni, meg persze a, dryvit szigetelés se ártana, de az idei télen főleg a 3,5kW-os klíma fűtötte a kétszintes házat.
2018. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sose gondoltam volna, hogy a fal is, a padló is jelentős mennyiségű hőt tud közvetíteni, a meleg is ugyebár felfelé száll. Egyébként nyáron meg pont fordítva van. Az én hazám egy trópusi vidék, az övékében meg kellemes hűs van (nem vályog pedig), bár a Bakonyban sokszor hidegebb van nyáron is, nincs nagyon ideje felmelegedni a háznak, mint itt a Balatonnál.
2018. márc. 23. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!