Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik hatékonyabb és jobb az...

Melyik hatékonyabb és jobb az akváriumban lévő szűrők vagy az akváriumon kivüli több szűrő?

Figyelt kérdés
A "kültéri" szűrőben ugye több különböző természetes anyagon megy át a víz az akváriumból? Ez jól hangzik de nemtudom h melyik jobb tapasztalatokat kérnék. Kezdő akvarista vagyok, mit ajánlotok? Aranyhalakon vagy vitorlás halakon gondolkodom

#szűrő #Akváriumon
2018. márc. 21. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt hogy mekkora szűrő kell, a halak fajtája és létszáma határozza meg. Jól fel kell mérni mire képes az akvárium, és kipótolni egy vagy két kisebb belsővel. Ha nagyobb felület kell, többféle szűrőanyag, akkor jön a külső. Mert ez baromira elcsúfítaná az akváriumot. Aranyhalnál a belsőt meg se próbálnám.
2018. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem is maradj a külső szűrőnél. De jól mért fel a víz mozgató erejét. Én most épp azon küzdök hogy a 220 literes akváriumomban ne egy nagy folyami sodrás legyen. Neonok kicsit elfáradnak a nagy sodrásban :-D Kezdő vagyok én is egyébként.
2018. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Skid05 ***** válasza:

A külső szűrők rekeszei és így biológiai szűrőanyaga is literekben mérhető, a belsőké tized literekben. Viszont, mivel a külsőkben a legjobb minőségű (magas porozitású) bio szűrőanyagok is beférnek, a különbség szakadéknyi a nitrifikációban betöltött szerepben. Nyilván a motorok ereje is nagyobb, viszont ált jól szabályozható, az esőztető (belsők mellé külön árulják) sokat segít a gázcserében, a bio szűrés mellett kémiai (opcionális), mechanikai (durvább és finomabb) tisztítást külön-külön végeznek. A drágább belsőktől eltekintve (pl eheim biopower),ez az esetükben nem különíthető el.

Az, hogy melyik terhelés függvénye, állatok száma és mérete, növénytömeg/sűrűség, dekorációk, melyek törik az áramlást, de bruttó 100 liter felett a víztömeg már akkora, hogy macerás fenntartani egy akit külső nélkül, szűk a hibahatár, főleg kezdők számára, főleg nagyobb halakkal. Vannak igen nagy belsők, de ezek ára, helyigénye, a látkép, illetve az említett variálhatóság miatt a külső jobb döntés. Adott esetben a külsőt belsőkkel, vízpumpával szokták támogatni, az esetlegesen pangó vízterületek mozgatásáért.

Egyik említett halat sem ajánlom kezdésnek, mindegyik jelentős tapasztalatot igényel, az aranyhal konkrétan az egyik legköltségesebb jószág az édesvízi akvarisztikában, ettől függetlenül a 100-as határ fölött – ha van rá keret – a külsőt választanám, ha nincs akkor vízpumpa/powerhead, az alatt viszont ésszel telepítve egy vagy két belsővel oldanám meg.

2018. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Azon túl, hogy kezdésnek én is más halakat tanácsolnék, fontos lenne tudni mégis mekkora akváriumban gondolkodtál. Az általad tartani kívánt halaknak nagy akvárium kell főleg az aranyhalnak. Ekkora akváriumokat általában egy nagyobb külső szűrővel és belső szűrővel is érdemes felszerelni. Szóval elsőként tisztázni kellene mekkora lenne az akvárium?
2018. márc. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fuhh akad boven segitseg koszonom szepen :) 150-200-ra gondoltam de akkor ezekszerint egy kulso v tobb belso szuron kell gondolkodjak. Inkabb a kulso fele hajlok merhat 2 belso sok helyet is foglal meg nem eppen elegans megjelenesu
2018. márc. 30. 00:00
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha lemondasz az aranyhalról, nekik amúgy is legalább 300-liter kellene, akkor 1db külső szűrővel megoldhatod az akvárium szűrését. Természetesen ha nem zsúfolod túl.
2018. márc. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!