Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 220 l akváriumban különböző...

220 l akváriumban különböző típusú és korú neonhalakat tartok legalább 5-6 van mindegyik fajból. Elfogadják a fajok egymást csoportban vagy mind külön kis csoportnak számít? Miért kergetik és csipkódjak egymást?

Figyelt kérdés
Bocsánat hogy szájbarágósan adom elő, de nem vagyok benne biztos hogy érthetően tettem fel a kérdést.

2018. márc. 21. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
5-6 az nem csapat az nudli, 10-15 darab minimumé.
2018. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod- akkor ezek szerint nem számít hogy 5 kék neon mellett, van 5 zöld meg 4 fekete meg stb?
2018. márc. 21. 11:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez aszt jelenti van egy 22 fős vegyes neon csoportom. A piszkálósoknak mondom :-D
2018. márc. 21. 11:39
 4/6 A kérdező kommentje:
-s
2018. márc. 21. 12:57
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem piszkált téged az első válaszadó, csak rávilágított a lényegre. Továbbá a zöld és fekete neonhalak csak a nevükben neonhalak. Te rendszertanilag 3-4 különböző rajhalat tartasz együtt 5-6 fős csoportokban. Én is csak megerősíteni tudom, hogy ezekből a halakból 10-15db nevezhető rajnak külön külön mindegyikből ennyi kellene minimum. Nem kezelhetőek egy rajként akkor sem ha nevük alapján mindegyik neonhal. Még egy 220 literes akváriumban sem ajánlott 2 rajnál többet tartani azonos vízréteget igénylő halakból, azt a kettőt viszont kellő darabszámban kellene és nem csak 5-6 példányt.
2018. márc. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm, akkor most gondban vagyok, mert túl sok fajta csapathal van az akváriumban :-/ A kékek (10) vannak a legtöbben azok biztos maradnak. De nem tudom mi legyen a többivel? A zebra dániok máshol helyezkednek el fent szóval mint csapathal ő is marad. A zöld neonok (5) és fekete neonok(5) csak azért vannak öten mert nem tudtam többet venni a kereskedésben, mert nem volt több, de örültem volna ha szól az eladó vagy legalább megkérdi hogy minek ennyi különböző csapathal. Nem fogok meg válni szerintem a meglévőktől. De még jobban növényesítek hátha segít a problémán. Mivel magas az akvárium és hosszú ágak vannak benne azokra teszek sűrűbb növényzetet. Ha idegesnek tűnnek továbbra is akkor kiszedem egy másik akváriumba őket. És akváriumostól tovább ajándékozom. Persze beállítás után. 4 hetet kibírnak.
2018. márc. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!