Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől függ, hogy a xifó...

Mitől függ, hogy a xifó nőstények hímmé alakulnak-e? Én úgy tudom, hogy attól, hogy nincs/nem elég domináns a hím. Tényleg így van?

Figyelt kérdés

2018. márc. 21. 11:57
 1/2 Skid05 ***** válasza:
81%
Felejtsd el. 25-en voltak a 5. hónapban, kb fele-fele arányban voltak a nemek, volt köztük idősebb hím is. Ekkor a legnagyobb, nőstényként fejlődő egyedek váltottak, egy hónap alatt tisztes kardjuk nőtt, testük megnyúlt. A nőstények jó ha öten maradtak, az arányok durván eltolódtak. A nemek fejlődése eltérő, a nőstények gyorsabban gyarapszanak, testesebbek, a hímek már igen fiatalon indítják a háborút és csak éjjelre állnak le a nőzéssel, rengeteg energiájukat felemészti. A logikám szerint egyes hímek azzal javítják esélyeiket, hogy tömegüket gyorsan növelve csak akkor mutatnak ivari jegyeket, mikorra az esélyeik a gének átörökítésére méretük miatt megsokszorozódtak.
2018. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
38%
én úgy tudom ,h nem tud átalakulni, az elnyomott hím nem fejlődik ki, majd ha a domináns hím elpusztul akkor utólag kifejlődik. legalábbis biológus gyerek is így tudja , így tanították neki az egyetemen.
2018. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!