Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek az ivadékokkal?...

Mit tegyek az ivadékokkal? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ma vettem egy szivárványos guppit, ami a napokban fog szülni. A boltban is jól megnéztem, de itthon vettem észre miután az akváriumba került, hogy elég erős gerincferdülése van. Ilyen helyzetben megéri felnevelni a kicsiket vagy ez lehet örökletes és ők is ilyenek lesznek? Mit tegyek velük? Érdemes így külön ellető akváriumba helyezni a szülőt? Eredetileg megszerettem volna tartani az ivadékokat, azért választottam terheset, de így nemtudom mit tegyek velük.

2018. ápr. 5. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad, neveld fel az ivadékokat.
2018. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
minek nevelje fel? terheli a vizet, eladni nem lehet. jó lesz élő kajának, úgy nem szenvednek sokat.
2018. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Mért szenvednének? Tisztában vagyok vele mennyi ivadék születhet és tudok is nekik biztosítani helyet. Lényegében arra vagyok kíváncsi, hogy ez a gerincferdülés öröklődhet e vagy ez nem egy örökletes betegség hanem kis akvárium vagy túlzsúfoltság válthatja ki?
2018. ápr. 5. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
csak tényleg tudd, h mennyi az optimális szám, mert egy leromlott ammóniás, nitrites víz sokkal nagyobb szenvedés nekik mint egy pár pár másodperces halál. elvileg a nem megfelelő tartástól lesz ferde, de a mostani ázsia import guppi nagyon kényes, inkább tarts endler-t
2018. ápr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Biztosan nem lehet tudni a gerincferdülés okát, tartási hibák, ivadékkori vitaminhiányán, egyes betegségek és a leggyakoribb a beltenyésztésből eredő gerincdeformációk, sőt ezek kombinációja is előfordulhat. Ha csak ívelten görbe a hal és ez még nem kóros görbület és oldal irányú vagy S-alakú ferdülése nincs, akkor van esély arra, hogy az ivadékok egészségesek lesznek és ideális tartás mellett egyenes marad a gerincük. Minden más esetben, felesleges felnevelni a torzult gerincű ivadékokat.
2018. ápr. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!