Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat vehetnék a hím...

Milyen halat vehetnék a hím betta splendens/ sziámi harcoshalam mellé?

Figyelt kérdés
Elég harcos természet,kipróbáltam a 'tükrös-trükk'-öt és eléggé gerjedt rá(odateszel egy tükröt és ha túlzottan agresszívan reagál rá akkor elviekben nem tanácsos mellé másik halat tenni),a másik fontos dolog,hogy egy kicsi kb 6 literes akváriumom van és ezért olyan hal kellene ami nem csak a bettát de a kis teret is túlélné.
2010. jún. 12. 11:14
 1/8 anonim válasza:
gondolkoztál már azin hogy veszel mellé nőstényt? ( :
2010. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Semmilyet. Még nőstény bettát se.
2010. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Ha nagyon akarsz vegyél mellé neonhalakat,kb 4 darabot. a tükrös dolog az érthető mivel a hím betták nem viselik el egymást! (tükör miatt azt képzeli hogy egy másik hím az, ha nem lenne érthető)! A betta nem bánt más halakat a fajtársait kivéve. UI.: A neonoknak is lehet hogy kevés lenne a hely!
2010. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Hogy a fenébe ne bántana más halakat? Főleg 6 literes aksiban? Ne vegyél mellé semmit ha nem akarsz kidobni pénzt halálra ítélt halakra.
2010. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, aki kb. egy 10l gömbaksiban tart egy hím bettát. Tükörre ő is harciasan reagál. És vett mellé egy gurámit. Eleinte sokat kergette a gurámit, de mostanra már megszokta és elég jól megférnek csak ritkábban kergeti, de sok nővényt kell belé rakni, hogy ne lássák állandóan egymást. Én nem tanácsolok mellé más halat, mert jól elvan a betta egyedül is néha odarakhatod neki a tükröt agy kis ideig, amíg be nem durvul. A neon halaknak pedig szükséges levegőztető is. Nekem is egy 7l aksiban kezdte a bettám most vettem neki egy 21l-est, most már jobban érzi magát!:-)
2010. jún. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kzs ***** válasza:

Egyetértek mindazokkal, akik ellenzik, hogy más hal(ak) kerüljön (kerüljenek) a hím-Betta mellé.


Valóban nem szabad mellé tenni semmi más halat, pláne nem nőstény-Bettát. A hím ugyanis csak ívás esetén viseli el a párját - feltéve, ha a nőstény érett ikrákkal rendelkezik -, vagy pedig akkor, ha egy dekoratív nagy medencében (értsd: több száz literesben) vannak, mégpedig dzsungelben növő növényzetben. Ebben az esetben a dús növényzetben el tud bújni a nőstény-Betta.


Minthogy azonban a Te esetedben nem erről van szó, maradjon egyedül a hal.

2010. jún. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szentpety ***** válasza:
a 06.12. 13:15-ösnek. 80 literes akváriumom van.Van benne 13 neon és egy betta hím. Rengeteg növény+bújkáló,de még néha így is látom hogy a neonoknak egyszer-egyszer belecsíp a farokúszójába. a másik hogy a neon csapathal,úgyhogy 8-10 db alatt nem érdemes tartani. Tehát ne tegyen a kérdező a betta mellé semmilyen halat,és tanácsolnám neki hogy még egy bettának is érdemes berendezni egy min 20-30 literes akit,mert az igazi szépsége úgy jön ki,és a jobban fogja érezni magát. Tévhit hogy a bettának elég egy "befőttesüveg" szüksége van neki is mozgástérre.
2010. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem egy 25 literes aksiba van egy bettafiúm meg egy bettalányom,eddig minden rendben jól megvannak egymással,néha kergetőznek nagy az egyetértés,beleestem abba a hibába hogy tesómnak megengedtem h hozzon neonokat bele,hát pár óra lefogása alatt ugy összefogott a két betta h kinyírták a neonokat!! :(

Sztem egy lánybettát vehetsz mellé,de legyen sok búvóhely meg növényed!!

2012. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!