Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baja lehet a guppimnak?

Baja lehet a guppimnak?

Figyelt kérdés

30%os vízcsere után elkezdett furcsán viselkedni az egyik hím guppi. Fel-alá úszik közel az akvárium üvegéhez órák óta. Teljesen lemegy a talajra, majd gyorsan fel. Nagyon hiperaktív

54l-es akvárium belső szűrővel, a cserevíz napokig állt + vízelőkészítő

3 hím guppi

3 platti

6 neon



2018. ápr. 17. 21:00
1 2
 1/11 Foxflo válasza:
Szia! Ilyen nekem is volt ki takarítás után! Fel alá úszkált a hal sokáig... Az én guppiaim rendszeresen meghalnak de nem tudjuk miért. Én azt mondom hogy csak egy picit megbolondult de a legtöbb esetben túléli. Utó irat: Foxflo
2018. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 jahve vagyok válasza:

Nekem három akváriumom van és a guppik (legtöbbször a hímek) ha új vizet kapnak akkor teljesen felpörögnek de egy két napon belül lenyugszik majd ne izgulj valószínűleg túl éli!


Amúgy már nálad született vagy betelepített guppik?

Mert amelyik az adott akváriumban születik az sokkal jobban bírja az ilyen dolgokat és ezért éri meg minimálisan tenyészteni őket mert gyönyörűek

2018. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem nálam született. Betelepített

Most úgy veszem észre már úszkál mindenfelé, csak néha jön rá ez, hogy így túlpörög, akkor remélem nem lesz baj

Köszi a válaszokat!

2018. ápr. 17. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:

A vízcsere pihentetett azonos hőmérsékletű vízzel volt?

Azt azért hozzáteszem hogy nagyon rossz a haltársítás.

2018. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azonos volt a hőmérséklet, max 1 fok eltérés, de van bent fűtés

Miért rossz a haltársítás?

2018. ápr. 17. 21:30
 6/11 Skid05 ***** válasza:
100%
Mindegyik halfajod nagyobb egyedszámot igényelne. Elevenszülőkből egy faj bőven elég ekkora víztömegre, a vízkémiai igények nem találkoznak, a neon lágyabb a másik kettő keményebb vízben érzi jól magát, a neonoknak nem elég hosszú a kiúszótér, legalább 80 cm-vel kéne számolni. Viszont egy kisebb törpe corydoras csapat társítható lenne valamely elevenszülővel, amennyiben a szűrésed engedi. A vízcseréid minőségre és mennyiségre optimálisak, ettől - ha ez a rendszeres módszered - nem lesz baja a jószágnak.
2018. ápr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
milyen gyakran szoktál vizet cserélni? ha ritkán és magas volt a nitrát simán akkor "feldobhatta" ennyire a halat a vízminőség javulás.
2018. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2 hetente szoktam
2018. ápr. 18. 08:56
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
sztem ekkora akváriumba mehet a heti, leehet így örülnek a nitrát csökkenésnek :) ha nincs más tünet akkor nincs baja
2018. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nincs más tünet

Ma már nem csak ő, hanem mindenki más nagyon hiperaktív, nincs egy nyugodt percük. Azt elfelejtettem említeni, hogy a vízcserével együtt át került az akvárium a megszokott helyüktől olyan 10 méterrel arrébb. Lehet most ez a változás is furcsa nekik

Köszi a választ :)

2018. ápr. 18. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!