Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl tartása kerti tóban?

Axolotl tartása kerti tóban?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves axolotlom. Még mindig nő, és már kicsi neki az akvárium... Van egy kerti tavunk, arra gondoltam ott jobban érezné magát. A tó nem túl nagy, a legmélyebb részen kicsit több, mint 1 méter, ha baja lenne az axolotlnak, ki tudnám venni. Etetni is tudnám, van hosszú etető csipeszem. Lenne búvóhelye, de a tó fele eleve mindig árnyékos. A tóban kb 20 darab pici 10-15cm-s halunk van (koik és sima aranyhalak).

Olvasgattam angol nyelvű fórumokon a témában. Elvileg sokan tartanak axolotlokat együtt aranyhalakkal, tóban, viszont vannak olyanok, akik szerint az axolotlnak rossz halakkal együtt lennie, a halak bántani fogják...

Nem akarom, hogy baja legyen, ezért kérdezem, hogy van-e itt valaki, akinek az axolotlja halakkal van együtt? Tapasztalat?



2018. ápr. 19. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
9%
a halak cseszegetni fogják a kopoltyúját, és a víz is meleg lesz neki.
2018. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem tartanám együtt halakkal, nagyon nem jó neki. Plusz a víznek nem lenne állandó hőmérséklete, éjjel fázna, nappal pedig megfőne. Mivel a 15-20 °C-os víz az ideális az axolotloknak. Nekem van egy, és semmi esetre se tenném egybe halakkal. Halaim is vannak(trópusiak és hidegvíziek külön tartva), de természetesen nem egybe az axolotlommal.


Ui.:Nagyon féltem szerencsétlent(hetente részleges takarítás stb), mert nagyon nem akarom, hogy lebetegedjen vagy bármi más baja legyen. 3 éve, tavasszal hoztam el Békéscsabáról az állatkereskedésből, ott hárman voltak, mind fehér volt. És akkor megtetszett nekem a dolog. 2000 forint volt egy darab axolotl.

2018. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!