Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell csalihallal horgászn...

Hogy kell csalihallal horgászni? (Lent)

Figyelt kérdés
Ha veszek egy harcsás, csukázós úszós botot, és rá a csalihalat, akkor ugye az úszó mozogni fog, tehat honnan tudom, ha rakapott a hal? Le fog merülni, mint a sima úszózásnál? (Bocs, teljesen kezdő vagyok ilyem téren) vagy ha ezt egy sima pergető bottal csinálom azzal is jó? Tehát, hogy nem kézben fogva.

2018. ápr. 27. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Rá szokott marni. :D Úszósnál egy picit piszkálgatja a csalihal, de egyébként úgy kell beállítani a szereléket, hogy ne húzza le teljesen, megfelelő úszó kell hozzá. Teljesen én sem tudok mindent, szóval az okosabbak még írnak. :)
2018. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt észreveszed ha rákap. Nyilván a csalihal is viszi az úszót meg mozog, de ha egy méretes hal elkapja az általában lerántja mindig. Illetve tök érdekes hogy a kapás előtt én meg szoktam figyelni hogy idegesebb a csalihal is (gondolom ha észreveszi a ragadozót) és jobban mocorog.
2018. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
85%
Onnan, hogy a csuka még ezeket a nagy úszókat is lerántja a francba és általában lent is tartja. Nyilván érdemes a csalihal méretének megfelelő nagyságú úszót használni, vagy fordítva az-az kisebb csalihalat. Én naphallal szoktam csukázni, testesebb úszóval, rángatja-rángatja, néha kicsit arrébb is viszi de hát ez a dolga.:D Ne aggódj észre fogod venni ha rácsap.
2018. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak egy tanács, a csukánál nem szabad bevágni mindjárt ha viszi az úszót, kicsit várj amíg benyeli rendesen.
2018. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kkoszonom a valaszokat! :)
2018. ápr. 27. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!