Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a probléma, ha...

Mi lehet a probléma, ha mostanában a garnélák vedlés után nem sokkal elpusztulnak?

Figyelt kérdés

Kapnak mindenféle táplálékkiegészítőket, ásványi anyagokat. A víz is rendben van. És mégis az utóbbi időben ha vedlik valamelyik, pár óra múlva már nem él szegényke. Előtte hónapokig nem pusztult el 1 sem. És semmi nem változott, mindent ugyanúgy csinálunk, ugyanazt adjuk nekik, ugyanazok az értekek, a hőmérséklet...

Mi lehet a baj?



2018. máj. 3. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is elpusztultak, pedig volt jó kajájuk, meg minden. Nekem vedlés után 2-3 nappal pusztultak el. Azóta nem vettem újakat, mert nem tudom, hogy rosszul csináltam-e valamit. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy legyengültk vedlés után, de elvileg a kajájuk mindenféle vitaminnal tele van, ami kellhet nekik. :/
2018. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mikkel vannak együtt? leírhatnál minden tartási körülményt.
2018. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak a garnélák vannak, 12 CRS + pár csiga. 34 literes akváriumban, 25 fokos víz, tesztcsíkkal (2 fajtával is) ellenőrizzük az értékeket elég gyakran, de amikor elpusztul 1 akkor mindig, és megfelelő értékeket mutat. Kb 2 hetente van talajporszívózás és részleges vízcsere, előtte 24 órát áll amit fokozatosan utántöltünk, és kerül bele előtte ilyen csepp: [link]

Kapnak hetente ásványi anyag táplálékkiegészítőt, ami a papír szerint megkönnyíti a vedlést.

Van nekik bent ilyen is: www.greenaqua.hu/hu/dennerle-catappa-leaves.html

Enni garnélatápot kapnak, többfélét próbáltunk, de csak 1 van ami bevált. Ebből kapnak minden másnap annyit, amennyi látszólag el is fogy. A forrázott zöldségeknek nem volt nagy sikere, nem is foglalkoztak vele.

Ennyit tudtam így hirtelen a körülményekről írni.

2018. máj. 4. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, jónak tűnik minden.
2018. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szaporodnak tuti baj van, de sajnos nem tudom mi. Ha viszont van szaporulat lehet, hogy csak simán kiöregedtek. (Kezdő vagyok.)
2018. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szaporodnak. Vagyis próbálnak. Az első alkalommal nem lett elkülönítve a 'mamarák', 2-3 kicsi lett, de pár nap után eltűntek, nyilván elpusztultak. Most megint lesznek nemsokára kicsik, de most külön van, így legalább látjuk majd hogy hányan vannak, és talán biztonságosabb is nekik.
2018. máj. 6. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!