Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red Cherry garnélám elszórta...

Red Cherry garnélám elszórta a petéit a mohába. Van rá esély, hogy kikelnek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 6. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Van rá esély, nagyon szaporák! Főleg, ha elég dús is az a moha.


Milyen fajta mohád van? Jávai?

2018. máj. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
100%
Az egészséges petéket nem szórják el, hanem a hasuk alatt hurcolják kikelésig. Az, hogy egyáltalán a mohában vannak nagyjából biztos jele annak, hogy életképtelenek azok a peték.
2018. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen moha kb. 3 hónapja vannak benne a vízben a kertben szedtem és csodaszépen nőnek és zöldek. A garnélám valószínű miattam dobta el a petéket, mert nagyon megpiszkáltam az akváriumot pont akkor mikor vedlet és költöztette a hátából a hasa alá a petéit, de sajnos muszáj volt megejtenem a hetes vízcserét.
2018. máj. 6. 13:58
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Ne már, a kertben szedtél mohát és azt tetted az akváriumba? Mennyi idős vagy? A részleges vízcserét, hogy a francba lehet olyan durván csinálni, hogy felfordítod vele az egész akváriumot, egy 15-20-30% vízcserét jobb esetben észre sem vesznek az állatok csak élvezik a felfrissült környezetet. Nagyon nem jól csinálod a dolgaidat, érdemes lenne kicsit olvasgatnod a garnélatartásról és akváriumgondozásról.
2018. máj. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ne okoskodj hanem válaszolj a kérdésre.
2018. máj. 7. 10:54
 6/8 A kérdező kommentje:
És igen nem figyeltem oda rendesen a vízcsere közben és a gyerekek beledobálták a játékaikat az akváriumba. Ki elégítő választ kaptál. Tudom hogy nem nagy mutatvány, de csinálj te valamit 2 picuri gyerekkel otthon és majd meg tudod. A moha meg köszöni szépen ahogy már mondtam nagyon jól érzi magát. Nézz inkább te körül kicsit moha ügyben mielőtt osztod az észt. Tisztában vagyok vele hogy 100-1 moha faj ami esetleg meg marad és azzal is hogy nem örökre. De 3 hónap alatt nem láttam jelét hogy gond lenne és a vízminőségemet sem rontotta. És a garnéláimmal sem volt eddig semmi baj. Még soha nem dobták el az ikrákat és tele vagyok pici garnélával. Szóval kikelhet vagy nem?
2018. máj. 7. 11:25
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha elengedte őket kikelés előtt akkor valószínűleg nincsenek megtermékenyítve, vagy esetleg fiatal még a nőstény (első szaporulat) és a megtermékenyített petéket kelés előtt elszórta. Még nem találkoztam olyan esettel, hogy az elszórt petéből kikeltek volna de az az igazság annyira nem is figyelgettem. Nálam nagy és dús növényzetű akváriumban voltak ahol nem nagyon lehetett nyomon követni a dolgokat, általában már csak a kikelt kicsiket vettem észre. Sóval szerintem nem kelnek ki.
2018. máj. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek. És várom a további véleményeket.
2018. máj. 8. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!