Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem nőnek a sügereim?

Miért nem nőnek a sügereim?

Figyelt kérdés

kb 3 hónapja tartok egy 300 literes akváriumban 4 arany, 2 pompás, 1 rot rot és egy türkiz arany sügeret, de az arany sügereim szinte semmit nemnőttek ez idő alatt. 4-5cm hosszúak azóta is.


Naponta kétszer kapnak enni felváltva fagyasztott és száraz sügereknek való tápot.


Ilyen lassan növő faj vagy valami gond lehet?



2018. máj. 8. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyják őket enni a többiek? Az aranysügér elég szelíd fajta.
2018. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen hagyják, mindig végignézem az etetést és mindenkinek jut elég
2018. máj. 8. 20:49
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Mindegyik halad elég intenzív növekedésű. 6-7cm körül kezd csökkenni a növekedési ütemük. 3 hónap nagy idő centiket kellett volna nőniük. Ha kb egyforma méretűek voltak vásárláskor nem lehet, hogy azért érzed kicsinek őket mert a rot-rot és a türkizhez képest lemaradtak növésben? A nőstények kisebb termetűek, nincs köztük egy nagyobbacska? Persze csak találgatok. A növekedést visszavetheti az ivadékkori táplálék és vitaminhiány, továbbá a magasabb nitrát és foszfátszint. Nagyon szeretik a sziklákat, barlangokat, persze ezeket a többi halaid is szeretik csak lévén ők a legbékésebbek számukra fontosabb lehet a kellő rejtekhely. Vigyázz a kövekkel, mert aláásnak. Igazából nem tudom mi lehet a gond ha van egyáltalán. Az én vezérhímem méretét sem éri el a többi hím, pedig én nagyon odafigyelek az etetésnél, hogy az aprajának is jusson mindenből és búvóhely is akad bőven, pláne az ivadék és növendék halaknak. Nem tudok mit mondani, tartsd jó őket, takaríts és cseréld a vizet rendszeresen ennél többet nem nagyon tehetsz.
2018. máj. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elég kis darabszám/ faj, nem verik egymást?

milyen a szűrés, mennyi vizet cserélsz?

2018. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

300 liter már elég malawizni, ha hosszú távon szeretnél működő akváriumot nézzél ki 3 fajt és abból tartsál 6-8 egyedet, hogy csökkenjen az agresszió ( 2 faj 15-15 darabbal még jobb lenne).

viszont ilyen túltelepítés mellett alap a heti 30% vízcsere

nekem 600 literbe van kb 40 darab, de amióta heti 200-250 litert cserélek sokkal jobban nőnek.

2018. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és a táp milyen? nem mindeegy milyen sügérnek való száraz táp, van ragadozóknak, mindenevőknek, meg vegáknak. :)
2018. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!