Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az eladó megtagadhatja azt,...

Az eladó megtagadhatja azt, hogy akváriumot vegyek?

Figyelt kérdés
20 literest akartam venni, bele 3 aranyhalat, és nem adta el nekem az akváriumot, valami törvény miatt!!! Mire közöltem hogy én nem tudok ilyenről, kifizetem és viszem, és közölte hogy ő biztos nem fog kiszolgálni vele. Írtam a panaszkönyvbe, valahol még fel tudom jelenteni azt a minősíthetetlen embert?????
2018. máj. 13. 13:34
1 2
 11/20 anonim válasza:
16%

Ha tud róla és hallgat, felelősségre vonhatják.


Legközelebb vegyél akváriumot és ne mondd meg, mit akarsz vele. Akár szöcskéket is tarthatnál benne vagy csak a gyerek rajzait dísznek, de akár ki is dobhatnád, miután megvetted, senkinek sincs köze hozzá(amíg nem bűncselekmény).


Ha voltál olyan hülye, hogy elmondd mire kell, viseld a következményeit..


Egyébként hogy lehet, hogy a tescós halakat be lehet zsúfolni úgy, hogy moccanni se tudnak, míg 3 aranyhalnak 2-300 literes térre van szüksége?

2018. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
11, a tescos hal az "ideglenes tárolás" míg a aranyhal "élőhely" elbírálás. Nagyon nem mindegy, különben a vásárolt halat sem vihetnék haza zacskóban, csak 100+ literes akváriumban :P
2018. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Te most tényleg ennyire értetlen vagy? Vagy csak tetteted magad? Nagyon úgy néz ki. Egyszer válaszoltam hasonló kérdésben, hogy a városunkban egyetlen egy normális állatkereskedés van (megyeszékhely), ahol tényleg törődnek az állatok tartásával, úgy le lettem húzva-hurrogva, hogy csak na! Örülök, hogy vannak még normális kereskedések!


Amúgy ha jól belegondolunk, 11-esnek is igaza van valahol, mert azok a pontyok, amiket akkora helyen tartanak (nem adják el minden nap mindet, sőt pótolják őket), valahol az is kínzás. Csak rövidebb ideig tart. ://

2018. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

13. vagyok. Valami rosszat írtam én is ezek szerint, mert a Tesco-s választ törölték. Nem semmi! Mi van kérdező, jelentetted? Vagy hová lett?


Hogy ne off-oljak, újra leírom: Hála a Jóistennek, vannak még lelkiismeretes állatkereskedők.

2018. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az azért nagyban leegyszerűsítheti az életedet, hogy arról amiről nem tudsz az nem is létezik.:D Én a helyedben a gázért sem fizetnék, mond nekik nem tudtad, hogy kell és jelentsd fel a gázszolgáltatót zaklatásért. Amúgy én is igazat adok az eladónak, te pedig szégyelld magad mert állatokat akartál kínozni. A tudatlanságból elkövetett állatkínzás is bűncselekmény és büntethető csak, hogy tudd.
2018. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A tescos pontyokat életben tartják hogy ne romoljon meg a húsuk, élelmezési célból tárolják őket ideiglenesen. Az aranyhalat meg gondolom nem hazaviszed megpucolod és feltálalod, hanem elvileg házikedvencként szeretnéd tartani úgy, hogy mindent biztosítasz neki amire szüksége van.

És mielőtt jönne a szokásos "de ha 30 liter alatt nem lehet halat tartani miért vannak 20 literes akváriumok" rinyálás elmondom, hogy pl csigák, garnélák és növények tartására tökéletes, illetve ideiglenes karantén akváriumnak is megfelel. De halat tartani benne nem lehet, pont.


Annál nagyobb tuskó pedig nincs aki tisztában van vele hogy állatkínzás amit csinálnia kar, mégis megteszi.

2018. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm szros 18-19 éves gyerek volt a 80as években, nem tudom te mennyi vagy, de neki már akkor több esze volt. 100 literes akváriuma volt, xifót, meg vitorlást tartott benne pár darabot, aranyhalat esze ágában nem volt belerakni, mindig mondta, hogy b..kó nagy hal. Mikor felszámolta az "aksit" a 90es években, eladta egy munkatársának, akinek van legalább 3-4, 100 literese, télen abban tartja az aranyhalait, nyáron meg kiteszi őket a kerti-tóba.
2018. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
5%
Trollkodj máshol hü lye gyerek.
2018. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

ez kb olyan hogy ha bemennél egy boltba és kérnél egy hogyan tüntessünk el hullákat szakkönyvet és lőfegyvert

nem olyan felelőtlen hogy oda adja

igen ez a dolga, hogy segítsen és eladjon, nem pedig az hogy gondolkodás nélkül cselekedjen mint egy robot

2018. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Annak a minősíthetetlen embernek az üzletének panaszkönyvébe remélem, azt is beleírtad, mit akartál benne tartani és hány darabot, és a galádja megtagadta tőled, hogy megvehesd. Az a baj, hogy elmész egy másikba, ott simán megkapod. Feltéve, ha még nem is szólsz róla, hogy nem csigát akarsz benne tartani vagy kavicsokat.
2018. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!