Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Esőfogóból a csigák felhasznál...

Esőfogóból a csigák felhasználhatók eledelnek?

Figyelt kérdés
Van egy nagy esővízfogónk az eresz alatt. locsolásra használjuk a vizét. A felesleges akváriumvíz is ide kerül vízcseréknél, így hamar elszaporodtak benne a hólyagcsigák. Ezek a csigák nem tudom minek köszönhetően szép nagyra nőnek, nagyobbra mint az akváriumban lévők. Vannak botiáim, így nagyon jó eleség lenne belőlük, de még nem mertem behozni belőlük. Az lenne a kérdésem hogy etethetem vele a halakat? Nem hoznak be semmilyen fertőzést? Csak esővíz és akváriumvíz lehet benne (ami a tetőről lefolyik ugye).

2018. máj. 13. 17:35
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
A csigák érzékenyebbek a mérgekre mint a halak ezért feltételezhető, hogy a víz méregmentes. Halakra nézve veszélyes élősködők és bacik gazdaállat híján szintén nincsenek. Ami előfordulhat az viszont az akváriumodban is jelen van, én úgy gondolom, hogy nyugodtan feletethető. Én is egy hasonló vízgyűjtőben tartok és néha nevelek is eleségállatokat.
2018. máj. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!