Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy film alapján írok...

Ha egy film alapján írok fanfictiont, felhasználhatok benne eredeti párbeszédeket? (Csak Wattpadon tervezem publikálni talán)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Köszönöm bárkinek a segítséget előre is :)

Tudom, hogy a Wattpados publikáció nem nagy durranás, de azért meg szeretném ezt tudakolni, mert nem tudom, jogszabály-sértésnek számít-e, és ha igen mennyire. Nem szívesen sérteném meg a copyright-ot, még ha nem is valószínű, hogy megtalálná bárki Wattpadon az amúgy a néhány párbeszéden kívül teljesen más történetet, de azért inkább nem publikálnám, ha bármilyen szinten is gondot okozhat (többnyire inkább úgyis magamnak írom, úgyhogy ez nem lenne probléma)



2018. jan. 6. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam már ilyen fanfictionnel, ott a leírásban kiemelték, hogy azt a párbeszédet nem az író találta ki, hanem a filmben hangzott el.
2018. jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, azt mindenképpen megteszem, ha úgy döntök, publikálom :)
2018. jan. 7. 00:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy filmről szóló történetet irsz az már copyrightnak számít (szerintem). Bár mennyit változtatsz rajta attól még a filmet veszed alapul. Ezért szerintem annyi elég a sztori legelejére hogy : A történetben szereplő személyek és párbeszédek némelyike nem eredetiek. És minden jog a film készítőié stb.
2018. febr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!