Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 literes élőnövényes akvába...

40 literes élőnövényes akvába milyen algaevőt ajánlotok betta melé?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy éve kezdtem az akvarisztikába egy hím bettaval, akivel úgytűnik minden rendben. Egy élőnövényes fűtött 40literes akváriumban van teljesen egyedül viszont kezdetektől fogva “küzdök” zöld algával. A helyzet egyáltalán nem súlyos, csak pár apró könnyen letörölhető foltban jelenik meg itt-ott ami tudtommal semmi rosszat nem jelent, de szeretném ha helyettem valaki más látná el a takarítást.

Milyen csiga vagy esetleg halfajtát tudnék betta mellé tenni 40literbe akik nem bántják egymást, sem az élőnövényeket de pontot tesz az alga dolog végére? :D

Köszi a válaszokat.



2018. máj. 14. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A betta miatt nincs sok lehetőséged, mert kevés faj van aminek elég a 40 liter és bírja ezt a hőmérsékletet. Talán valamilyen rohamsisak csigát raknék be, azt még elképzelhetőnek tartom, de igazából feleslegesnek tartom mert csak felboríthatja (hal esetében) az egyensúlyt ha beletelepítesz még valamit.
2018. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Van egy rossz hírem számodra, sajnos az akváriumot nekünk kell takarítani.:D A csigák, garnélák és a halak sem takarítják le olyan szinten az üveget ill a talajt, hogy ne keljen takarítani. Fel a fejjel ez csak egy 40-literes.:D Hogy valami biztatót is mondjak, teljesen természetes dolog egy kevés zöld alga jelenléte az akváriumban, töröld le és ennyi, esetleg árnyékold az ablakot vagy egy kicsit kevesebb ideig világíts. Én sem tudok mást mondani mint előttem a kolléga.
2018. máj. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Vásárolj egy mágneses algakaparót, nagyon hasznos eszköz én is évek óta használom.
2018. máj. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a harminc literesembe vannak a bettáim, kettéválasztva egy fullfekete üveglappal(így nem látják egymást). Van egy piros és egy piros uszonyos lila hal. És én egy mágneses üveglappucolóval hajtom ezt végre.
2018. máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az üveggel nincs sok bajom, de ami kicsit szivatós számomra az az uszadékfa. Ültetve van rá(vagy hogy mondjam, növények vannak hozzáerősítve értitek) és minden egyes alkalommal fogkefével súrolgatom végig, és elég sok vékony ága van. Gondoltam már, hogy megszüntetem a fejfájást amit okoz és egyszerűen kiveszem, de túl üres nélküle az akvárium még úgy is, hogy próbáltam a helyére tenni pár nagyobb növényt, nem adja a kellő hatást. A növények miatt nem akarom a fényforrást csökkenteni mert szeretném, hogy egészségesek maradjanak, ezért gondolkoztam hogy beszerezzek valami csigát vagy más algaevőt, ha szükséges esetleg tudom bővíteni a rendszert 60 literesre (a jelenleg üres akva és hozzá való szűrű van, csak egy vízmelegítő kéne)

És természetesen azt én is tudom, hogy ezentúl is ugyan úgy kell nekem takarítani, nem is az a célom, hogy teljesen megússzam, de ha már csak havira lecsökkenthetem az uszadékfa súrolást a hetiről az is nagy áldás lenne.

De ha elsősorban a halam jóléte a fontos, így ha nem javasoltok semmit, akkor sikálok tovább. Sajnos nincs senki akitől tanácsot kérhetnék, az akvarisztikai “”szaküzlet”” meg ahonnan vásárolok megoldásnak 1 db ancit vagy 1 db páncélos harcsát javasolt, aminél előbbinek tudtommal kb 3x ekkora víztömegre lenne szüksége, utóbbi meg kissebb csapatokban érzi jól magát és szintén nem zsúfolhatok be 4-5 db páncélosharcsát egy 40 literes akvába, így a bolttól sem kérhetek tanácsot.

2018. máj. 16. 03:40
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos így van, az ancinak kicsi még a 60-liter is (1db min 80-liter) pedig ő biztosan karban tartaná a gyökeret, mondjuk lehet, hogy nem tűrné meg rajta a növényt. A kis csapat szívóharcsáknak jó lenne a 60-liter viszont 25 fok fölött nem szabad őket tartani és valószínűleg a gyökeret sem pucolnák úgy mint az anci. A páncélosharcsák csak a talajt takarítják, létezik ugyan ide illő de felesleges mert a fát nem fogják pucolni. Talán a nagyobbik akváriumod megfelelne egy kis csapat szivárványos algázó gébnek 1 hím 3 nőstény. [link]
2018. máj. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!