Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes, labirint halas...

60 literes, labirint halas akváriumba melyik a legjobb belső szűrő?

Figyelt kérdés

2018. máj. 5. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Látom guramit írtál a kulcsszavakhoz, milyen fajtát szeretnél? Mert néhányat leszámítva a többségnek nagyon kicsi ez az akva.
2018. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szívesen fogadom a tanácsokat hal fajtára is. Mindenképp labirintkopoltyúst szeretnék és csak egy párt. Rajtuk kívűl nem lenne több.
2018. máj. 5. 23:00
 3/7 Skid05 ***** válasza:
100%
Én olyan belsőt választanék amibe tudnék siporax minit pakolni, ezzel jelentősen megnagyobbítva a hasznos szűrőfelületemet, kiszélesítve a hibahatárt. Ekkora akiba az elérhető fajok közül a méz vagy a törpe gurámi passzol, betta kilőve ha több labirinthalat szeretnél. Nekik nem kell nagy áramlás ugyebár, és ha csak ők lennének azt egy sima Aquael is elviszi bio szűrés terén is. De pl a Eheim Bioball vagy a Sicce Shark már turbózható sipoval. Ezek jól szabályozható belsők, de mindenképpen gazdag növényesítés mellett javallott a használatuk, melyek törik az áramlást. Nem mellesleg megoldást kínálnak még az akasztós szűrők is.
2018. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy teljesen teljesen elbizonytalanítsalak, én majdnem teljesen mást mondok, mint az előttem szóló. :)


Azért csak majdnem, mert az eheim jó választás lehet.

Csak nincs olyan, hogy bioball.

Aquaball van, meg biopower.

Elsőre mindkettő túlárazottnak látszik, és az aquaballt nem is tartom túl sokra. A biopower sokkal jobb konstrukció, az aquaballnál gyakorlatilag lazán ki tudja kerülni a szűrőközeget a víz, mert minden "kazetta" szív oldalról.

Ezt a hibát javították ki a biopowernél, az alulról szív, így minden rétegen keresztülszívja a vizet.


A shark is egy régi szűrő, alapvetően jó konstrukció, praktikus ötletekkel.



Én viszont azt tartom fontosnak (ennyi halhoz amúgy majdnem mindegy milyen szűrő, csak jó nagy legyen a szivacsa)

hogy legyen hozzá esőztető, legyen százféle lehetőséged ide -oda irányítani a vizet, mert az áramlást durván meg kell törni, az áramlás okozta folyamatos stresszbe simán belepusztulnak.


A sharkhoz van ugyan egy adapter, amivel vízszintesen állítható az áramlás, de még az is nagyon korlátozottan,

függőlegesen meg egyáltalán nem.


Na most ha azt nézem, hogy milyen szűrőkhöz adnak csak úgy esőztetőt, meg mindenféle kiegészítőt, akkor a leggagyibb kínaiakra szűkül a mezőny, ha meg értelmesebb szűrő kell, ahhoz árulnak külön ilyen szettet (aquael, atman)

de ha külön megveszed ezeket, akkor nagyjából, máris ott vagy, mint a biopower ára.


És a biopowerral legalább lenne egy régtől változatlan minőségű német cuccod, az aquael meg egy silányosodó lengyel (jobb volt régen) az atman meg talán valami német licencű igényesebb kínai. És nem is biztos, hogy méretben megfelelő.


Úgyhogy olcsóbb kategóriában vagy valami ilyen:

[link]

[link]

drágábban meg ilyen:

[link]



Azért előtte érdemes felhívni a boltot, hogy biztos benne van e az esőztető, mert kis hazánkban nagy divat, hogy kilopkodják belőle.

2018. máj. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem is a méz, vagy a törpe gurámi közül válassz. Ha egyéb akadálya nincs én az EHEIM belső szűrőt vagy a Liberty akasztósat venném ez utóbbi praktikusan átalakítható, jófajta szűrőanyaggal feltölthető és ha a szívó ágra egy szivacsot húzol a mechanikai szűrést is elvégzi.
2018. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
...nem kötekedés képpen, csak egy tapasztalati megjegyzés, az akasztóssal meg az a bajom, hogy elég komplikáltan lehet lefedni tőle az akváriumot, ami ugye labirintkopoltyúsoknál alap, pláne ha gyári tető, akkor a világítást is ehhez hozzábarkácsolni... hát nem kis kihívás.
2018. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem veszem kötekedésnek, én is tisztában vagyok a hátrányaival is ezért is írtam azt, hogy ha "egyéb akadálya nincs".
2018. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!