Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet halat és rákot együtt...

Lehet halat és rákot együtt tartani?

Figyelt kérdés
Egy kb. 60 L-es akváriumról van szó amiben jelen pillanatban 4 guppi és egy algaevő úszkál milyen rák fajtát tarthatnák együtt velük.A halakon kívül van benne két növény és két dísztárgy,és persze szűrő és akváriumfűtő is.(Nem tudom ezek fontosak-e ,de azért leírtam).Válaszokat előre is köszönöm!

2018. máj. 18. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az algaevő anci akkor nem tartható már ő se 60 literben. A guppik a kis garnélákat megennék vagy megcsipkednék, de mindenképpen stresszelnének. CPO-t esetleg meg lehet próbálni, ha nem lesz már meg az algaevő.
2018. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Amano garnélákat megpróbálhatsz tartani de akkor dúsítani kellene a növényzetet és tető is kell az akváriumra. Az ancinak valóban kicsi az akváriumod. CPO és törpe tarisznyarák is tartható lehet, szintén dúsabb növényzet és menedéknek megfelelő helyek, barlangok kialakítása mellett. A tarisznyaráknak kell egy hely ahová kimászhat pl egy nagyobb a vízből kiálló fa, szikla, vagy mesterséges perem, az akváriumra szintén kell tető. Én mindhármat tartottam már halas akváriumban dús növényzet mellett,( a tüskéshínár és a mohafélék jó választás mert gyugodtan eheti csipkedheti) többek között guppikkal és ancival is ( persze nem egyszerre mindent :D).
2018. máj. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!