Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugye nem kell ilyet beszerezne...

Ugye nem kell ilyet beszereznem a külső szűrő kanyarcsöveinek tisztításához, és van valami házi barkács módszer a tisztításra?

Figyelt kérdés

Eheim típusú a szűrő, és hát a kanyarcsövekben idővel megül a szmötyi. Ezt a célszerszámot találtam hozzá: [link]

Sokallom érte a 4 e forintot, tapasztaltak tudnátok valami alternatív házi megoldást javasolni?


2018. máj. 20. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen van, nagyjából 30 cm hosszúak: [link]
2018. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Én a fűkaszadamil végére erősítettem egy 200Ft-os üvegpucoló kefét de bármilyen merevebb zsinór megfelelő lehet egy kicsit erősebb szőrű kefével. A kefe szőrét érdemes a cső méretéhez nyírni mert ha nagyon elhajlik akkor csak kened a cuccot.:D
2018. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
JBL márkájút vettem, 2000 Ft alatt volt. Vannak barkács megoldások, de a gyári annyival kényelmesebb, hogy szerintem nem éri meg ezen spórolni.
2018. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Skid05 ***** válasza:
4 ropi? Felöntöd az idomot kommersz 20-as ételecettel, hagyod állni pár minutára, az ecetet kiöntöd egy tárolóflaskába, később még jó lesz, majd a befogott zuhanycső végével nagy nyomáson átvereted. Szinte mindent kiszed belőle.
2018. máj. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Tök érdekes, milyen különböző megoldásaitok vannak:)

Első, azért az "alkímistáknak"-on besírtam egy kicsit:)

A sima ecet kiviszi? Megpróbálom első körben, de sztem egy olcsóbb kefét feszek vagy csinálok azért.

Tudom, fura, hogy az ember megveszi az egyik legdrágáb szűrőt, aztán sajnálja a pénzt a cuccra. de pont ezt tartom aljasságnak, hogy nem elég, hogy eladják ennyiért, még felbuzdulva aranyáron vesztegetnek olyan apróságokat, amit ajándékként kéne betenniük a csomagba! (De nem lennék jó kereskedő, azt hiszem.)

2018. máj. 21. 09:20
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Mondjak még? Kerékpár bowdenház, a végébe beledugod a kefe szárát ha lötyög, rögzíted.:D Ez már majdnem gyári.:D
2018. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!