Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem terjedt el a külső...

Miért nem terjedt el a külső ventilátoros lakás hűtés módszer?

Figyelt kérdés

Rákerestem a neten, de nem találtam róla semmit, pedig a legolcsóbb és leghatékonyabb hűtési módszer ami létezik.

Én ezt használom és így 3-4 fokkal jobban lehűl a lakásom reggelre mint anélkül. Ebben a melegben felbecsülhetetlen értékű.



2015. aug. 9. 07:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom mire gondolsz. Szerintem írrd le részletesebben
2015. aug. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Én sem tudom mire gondolsz.

Felénk a sima klíma se elterjedt, az emberek többre értékelik a passzív hűtést. Inkább ez, mint a villanyszámla és a környezetnek is jó.

Nekem a "külső" szóból gyanús, hogy nem lehet valami környezetbarát.

2015. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű:

Hajnal 3 és 6 óra közt az asztali ventilátort ki kell tenni az erkélyre, vagy a külső ablakpárkányra úgy, hogy a szoba felé fújja a levegőt.

Azért számít sokat, mert általában kevés a légmozgás és nem tud kicserélődni rendesen a benti meleg levegő a hideg levegővel. Így lényegében egy olyan hatást érünk el, mintha egy inverteres klíma kb 20 fokon üzemelne. (Attól függ mennyi a kinti hőmérséklet)


Sok sikert! Jöhetnek a tapasztalatok! ;)

2015. aug. 9. 11:06
 4/25 A kérdező kommentje:
De volt, hogy reggel 6-7 ig ment csak és akkor és sokat hűtött a szobán.
2015. aug. 9. 11:07
 5/25 anonim válasza:
68%
hajnali 24 foknál b*szhatod :)
2015. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
85%
azért kíváncsi vagyok, hogyan hűtöd le akár csak 24 fokra
2015. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ne kíváncsi legyél, hanem próbáld ki. ;)
2015. aug. 9. 11:15
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Én csináltam ilyet régebben, de hogy ez lenne a leghatékonyabb hűtési módszer, az erősen vitatható. Oké, hogy reggel 4-kor felkeltem kipakoltam a cuccot visszafeküdtem, 7 órakor munkába induláskor bepakoltam és akkor tényleg hűvösebb lett a lakás azon része, de mire hazaértem, mivel egyéb légmozgás nem volt napközben és az épület át volt melegedve már újra meleg volt, és este nem tudsz mit tenni ellene.


Szóval ezek a sufnituning hűtési módszerek hatékonyságban sosem tudják felvenni a splitklímával szemben a versenyt.


Barátkozhatnál egy másik kérdezővel, aki a zuhanyvizet akarja visszavezetni egy tartályba, hogy utána azzal húzza le a WC-t, mert így meg fog spórolni egy halom pénzt.

2015. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem barátkozok vele, mert teljesen más.

Munkaigényes és drága és hogy néz ki a lakás utána.

Az enyém csak 1 mozdulat.

A klímával semmi nem veheti fel a versenyt.

Az igaz, hogy ha hazaérsz már felmelegszik, de aki napközben otthon van, nem mindegy, hogy 25 ről melegszik 29-re vagy 27-ről 30 ra!

2015. aug. 9. 11:27
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nem tudod terjeszteni, mert

- hajnali 3-kor még alszunk;

- minden nyílászárónkon erős, sűrű szúnyogháló van, azon át nem igazán hatékony a fújkálás;

- a bejárati ajtót, az ablakokat, földszintes ház lévén, amúgy sem igazán lenne célszerű kitárni, mert a szúnyogoktól 65-80 kg-mal testesebb lények is akadálytalanul bejutnának, több portékával távozva, mint amennyivel bejöttek, lehet, hogy még a ventilátorokat is elvinnék, elrontva a hűtést;

- ventilátorunk csak picurka van, például számítógépekben;

- és nem fogjuk nyári melegben azért felfűteni a házat, hogy utána hűthessük. Jó ez így is, hogy 25 °C-nál nincs melegebb.

2015. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!