Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta és mennyi halat...

Milyen fajta és mennyi halat lehet tartani egy 63 literes akváriumban?

Figyelt kérdés
Egy óvodában lenne elhelyezve, ahol csak munkanapokon lennének megetetve a halak. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2018. máj. 21. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem optimális mondjuk 10-15db guppy (később szaporodhat), mert sínes, sokféle. Vagy 4-5 szifó (mexikói kardfarkú hal). Mindkettő nagyon igénytelenek, különösebb gondozást nem igényelnek és szinte bármit megesznek, ami a szájukon befér :)
2018. máj. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Éééés ismétlem magam, ismét kb 150-200 litert igényelnek a xifók.

Először kicsit tanuljatok az akvarisztikáról mielőtt beraktok egy akváriumot az oviba és berakjátok a halakat csak úgy meg a vizet azt annyi.

[link] itt kezdőknek és akváriumról fülek alatti anyagot tessék elolvasni. Utána [link] itt halakat lehet választani, jó kis oldal, megmondja mi a minimum akváriumméret egyes fajtáknál és mik az igényeik.

2018. máj. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Csatlakozom #2-hez. Ilyen helyet először is viszonylag nagy akváriumot (100-200 liter) érdemes elhelyezni, mert annak nagyobb a "tehetetlensége", tehát a hőmérsékleti és egyéb változásokra lomhábban reagál. Olyan helyre kell tenni, ahol napfény nem éri, de viszonylag világos van és a gyerekek nem közvetlenül előtte rohangálnak, nem ütögetik az üvegfalakat stb. A halak nem igényelnek rendszeres napi etetést, de a szükséges karbantartások megfelelő elvégzéséhez némi hozzáértés szükséges.
2018. máj. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
85%
Ha nincs senki aki legalább alap szinten értene az akvarisztikához amire már építeni lehet én nagyon megfontolnám, hogy a hal e a megfelelő kisállat az oviba. A legnehezebben tartható és legtöbb hozzáértést igénylő állatot választottátok. Szerintem a választás azért esett rájuk mert senki nem jártas a témában és úgy gondoltátok, hogy a halakat a legkönnyebb tartani, csendben vannak és nincs szaguk, ez mind igaz csak ehhez érteni kell hozzájuk (nem alap szinten). Félreértés ne essék én boldog lennék ha az ovikban, iskolákban akvarisztikával is foglalkoznának a gyerekek de sajnos legtöbbször csak állatkínzást láttam pedagógusi felügyelet mellett. Szóval én arra kérlek benneteket, hogy akkor vágjatok bele ha valaki bevállalja közületek, hogy megtanul mindent a halak felelősségteljes gondozásáról és a többiek ebben segítik, támogatják.
2018. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a válaszokat!
2018. máj. 21. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!