Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az algázóm viselkedése megvált...

Az algázóm viselkedése megváltozott?

Figyelt kérdés

Az egyik algázóm a minap elkezdett furcsán viselkedni. Nagyon-nagyon gyorsan úszik az akvárium hátsó részében, nem akar enni és sosem jön elő egy szikla mögül. Beteg lett? Eddig semmi baja nem volt.

Azóta csinálja ezt mióta paradicsomot tettem be neki vacsorára. Eddig még sosem kaptak csak uborkát vagy tököt, vagy retket.


112 literes akvárium Atman CF-800-as szűrővel, Atman 100W fűtővel.

2 algázó van benne, 5 guppi, 2 almacsiga, és 10 ékfoltos razbóra.



2018. máj. 30. 15:16
1 2
 1/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
A paradicsomtól biztos nem lett baja, hacsak a víznek nem de akkor a többi is bajban lenne. Izgatott viselkedés bujkálás akár ikrázóhely keresését is jelentheti, ha párban vannak. Betegségre nem nagyon hajlamosak, ha baj lenne a többi hal előbb jelezné. Lehet, hogy nincs semmi gond de azért figyelgesd a viselkedésüket és egy plusz részleges vízcsere nem árthat.
2018. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Remélem akkor ikrázóhelyet keres, annak örülnék :)

2018. máj. 30. 19:56
 3/20 anonim ***** válasza:
már meg nem mondom az okát, de paradicsom talán nem a legjobb nekik, többet ne adj! egyébként minden rendeben,h ha a heti vízcseréd nem csalod el. uborka, cukkini, tök ezek mehetnek
2018. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Salx Narval ***** válasza:
Talán az ilyen zölden leszedett kényszerérett, vagy agyonvegyszerezett paradicsomokkal kapcsolatban halhattál negatívumokat. Én hosszú évek óta adok az anciknak mindenféle zöldséget, többek között saját termesztésű paradicsomot is. Minden esetre jó volna tudni ha tényleg árthatunk vele hiszen annyi minden mással is etethető. Megköszönném ha esetleg eszedbe jutna és megírnád.
2018. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Akkor tévedtem, nekem is növényevő sügéreim vannak de én nem merek nekik adni. Egyszer tulettettem őket granulátummal, vagy 40 halat húztam le a budin, azóta csak lemezes spirulina meg fagyi artemia, cyclops.
2018. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Sajnos csak boltit tudok nekik adni, lakásban nem tudom termeszteni :(

Eddig nem volt bajuk semmitől. Még mindig ugyanazt csinálja, de a másiknak semmi baja... az meg talán lassabb is, mint szokott. De ő evett az uborkából amit betettem, amelyik ide-oda cikázik az meg a közelébe se megy.

Remélem nem mérgeztem meg :(

2018. máj. 31. 21:19
 7/20 Salx Narval ***** válasza:

A bolti sem feltétlenül rossz, sajnos nem tudom megmondani mi történhetett a haladdal de ételtől ők ritkán betegszenek meg hiszen dög és korhadékevők. Fa, levél vagy valamilyen gyökér van ugye az akváriumodban?


A granulátum majdnem elvitte az én vérvörös tarkasügéremet is, 3 napig lebegett sápadtan felfúvódva, de szerencsére sikerült kitojnia a beledagadt tápot ( kamillával,orvosi faszénszénporral és fishtaminnal kezeltem 2 hétig). Azóta minden szárazat beáztatok etetés előtt mert gyanítom nem a táppal volt gond hanem azzal ,hogy bezabált és feldagadt benne, jobban mondva a sügérek a spirulinán kívül más szárazat nem is kapnak azóta. Gyakorlatilag élő, nyers, forrázott és fagyasztott kaját esznek, a tabletta maradt csak ami száraz.

2018. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Van bent nekik fa természetesen.


Esetleg még az lehet, hogy vettem egy másik fát bele nemrég, és ilyen fehér penész kezdett kijönni rajta, szóval kivettem...

Lehet hogy a terepmozgatás miatt fél tőlem, és azért szalad ennyire, és azért nem mer enni... nemtudom :(


Nagyon szépen köszönöm a segítséget azért, megnyugodtam hogy nem a paradicsommal volt baj.

2018. jún. 1. 08:01
 9/20 A kérdező kommentje:
Többi hallal, csigával egyébként nincs semmi baj, rendesen esznek, vízérték is rendben van.
2018. jún. 1. 08:02
 10/20 anonim ***** válasza:
lenyugodott már?
2018. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!