Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az idosebb kutyam viselkedese...

Az idosebb kutyam viselkedese megvaltozott, amiota befogadtunk melle egy kolyok kutyat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Korulbelul 3 honapja befogadtunk az ivartalanitott 7 eves kutyam melle egy erdoben talalt kolykot. (Mi talaltuk, amugyis szerettunk volna egyet, igyhat nem volt kerdes, hogy maradhat-e. Kb ekkor olyan 4-5 hetes lehetett.)

Mostanaban lett tobb, mint 4 honapos es kapta meg az osszes oltasat, ugyhogy elkezdtem vele kulon is gyakorolni/tanitgatni komolyabban. Amig kicsi volt csak a kertben tanitottam meg neki az alap engedelmessegi parancsokat. Amiota jon velunk setalni/ egyedul vele is jarok, az idosebbik szelektiv hallasra, es autonomitasra tett szert. Ez alatt azt ertem, hogy az eddig engedelmes kutyam hirtelen a sajat feje utan megy, neha 2-3x is szolnom kell, mire visszajon, ha nekiallok a kicsivel jatszani/foglalkozni O is egybol ott terem es kikoveteli, hogy Vele is foglalkozzak. Igy hat rendszerint ugy tanitgatom Oket, hogy a naggyal is atgyakorlom a parancsait, van, hogy Ot is kulon viszem setalni. Ez mar odaig fajult, hogy napi 15 km-t setalok osszessegeben es 6* megyek veluk. Ma reggel viszont nagyon elgurult a gyogyszerem. Kiszokott a kerites alatt, az a kutya, aki regebben meg wc-re is velem jart. (A kerites alatti lyukat mar megcsinaltattam.)

Fogalmam sincs, hogy mit tehetnek meg, hogy kicsit rendet tegyek az idosebb kutyam fejeben. (Odafigyelek mindenben a sorrendre, O kap mindent legeloszor es a kicsi mindent utoljara -eteteskor, O johet ki elsokent utanam az ajton, ha egyutt setalunk O kocoghat mellettem es a kicsi pedig mellette/mogotte mehet, elotte sosem. A porazt es nyakorvet is raadom eloszor, stb.)

Egyeb felol vitak nincsenek kozottuk, mert az idosebb egyebkent egy nagyon nyugodt kutya, a kicsi pedig vele szemben szerencsere nagyon tisztelettudo. Egyebkent pont ugyhozta a joszerencse, hogy mindketto kan es igen, majd a kicsi is at fog esni az ivartalanitason.

Kerek mindenkit, hogy csak tapasztalt kuyasok irjanak, akik mar atmentek ezen, es legalabb annyira komolyan veszik a kutyazast, mint en. Kutyasuliba pedig majd kb a kicsi 6-7 honapos koraban fogom Oket vinni.



2018. máj. 28. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, ne erősítsd benne, hogy a kicsivel szemben ő a rangidős, a felette álló.

Hanem sokkal inkább azt erősítsd meg, hogy te vagy az abszolút vezér, aki eldöntheti, hogy a kisebb kutya kap először enni vagy az idősebb például (és a többi példa, amit leírtál). Picit be kell most az idősebbnél keményíteni, hogy ne felejtse el, ki a főnök.

Ha pl. a kicsivel szeretnél épp foglalkozni, akkor ne engedd, hogy kikövetelje, hogy vele foglalkozz. Küldd el, tedd helyben maradásba (ha tudja, ha nem, akkor csak simán zavard el). Aztán, majd ha te úgy gondolod, hogy most vele szeretnél foglalkozni, hívd magadhoz te.

Nem kell sajnálnod, neki a biztonságot fogja jelenteni, ha meg van erősítve benne, hogy sem ő, sem a másik kutya nem lehet a "főnök", mert te vagy az.

2018. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van. Termeszetesen tudja az alapengedelmessegi parancsokat, ugyhogy ezt kiprobalom. A sajnalom reszhez meg visszaolvasva a kerdesemet es a valaszodat jottem ra, hogy tenyleg "sajnalom" a kutyat es O ezzel manipulal engem. Ma meg azon is gondolkoztam, hogy lehet, hogy azert sem vegez el minden parancsot egybol, mert feltekeny a masik kutyara es ki akarja vivni, hogy vele tobbet foglalkozzak. Egy dolog biztos, hogy ez a jelenlegi allapot nem maradhat mert iszonyatosan leszivnak ketten.
2018. máj. 28. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!