Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A teszt alapján még zöldben...

A teszt alapján még zöldben van a nitrát és nitrit szint, de egy guppi már meghalt és egy másik sincs jól. Mit tehetek minél gyorsabban?

Figyelt kérdés
60 literes akvárium, aqwaball 160 szűrő, eheim buborékoztató. 3 molli és 3 guppi. 4 naponta 30% vízcsere. Sós!!

#nitrát #nitrit #akvárium guppi #ammónia?
2018. jún. 10. 12:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem sós hanem SOS!!
2018. jún. 10. 12:56
 2/8 anonim ***** válasza:
A 3 mollyt ajándékozd el mert nem nekik való az akvárium, 150 litertől tarthatók. De ha fiatal halakról van szó nem lenne indokolt az elhullás még, itt valami gond lehet akár a halakkal is. Mikor indítottad az akváriumot és mikor hoztad a halakat?
2018. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
3 hétig ment halak nélkül. aztán jött a négy guppi, egy hét múlva a 3 molli. Guppi most már csak 3 van. Négy naponta cserélek húsz harminc százalék vizet. Majdnem minden nap tesutcsíkkal nézem az értékeket kezdő lévén. Halak szűk három hete vannak az akváriumban. Eddig jók voltak az értékek.
2018. jún. 10. 19:22
 4/8 Skid05 ***** válasza:

Milyen teszt? Tesztcsík? Cseppteszt? Konkrét értékek esetleg?

Indokolja bármi a 60%-os cserét kb egy hét alatt? Az 5. héten ez már soknak tűnik.

Milyen vízzel cserélsz? Pihentetett csapvíz? Legalább hasonló paraméterekkel, mint az akiban lévő?

Mikor kezdtek gyanúsan viselkedni a jószágok? Egyből a betelepítés után esetleg tudnád kötni valamihez, mondjuk a mollik érkeztéhez?

A nitrogén forrású mérgezéseknek letargia/belassult mozgás illetve légszomj/felszín közeli tartózkodás a jelei, a szűrőd jó (bár aquaball 160 ha jól tudom nincs, csak biopower), a bejáratás megvolt ergo ha nem volt rendkívüli oka a baktériumtörzsek sérülésének (algairtó, gyógyszer, fertőtlenítő etc), akkor benne van, hogy a mára elég gyakorivá vált génselejtes guppikból hoztál el néhányat, de ennek azért látható jelei kellettek, hogy legyenek.

2018. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tesztcsík, de már rendeltem csepegtetőst. A vízcsere gyakoriságát az akvagurun olvastam. A víz fele egy napot állott csapvíz, fele ioncserélt mert nagyon kemény a víz. Gondoltam szűrő cserére is mert az eheim aqwabal 160 -at van ahol csak 40 literre ajánlják. Ahol rendeltem ott 60-80-ig volt írva. A guppi, amelyik meghalt a többihez képest kisebb volt és pontosan négy órával a vízcsere után feküdz az aljzaton. Előtte nem láttam rajta semmi furcsát.Szűrő szivacsát eddig egyszer tisztítottam a levett vízben kinyomkodva, de nem a legutóbbi vízcserénél. Hetekig olvastam a netet, mielőtt beüzemeltem az akváriumot, azt hittem minden ok lesz. Még annyi, hogy két molli az etetésnél, amíg ki van kapcsolva a szűrő (5 perc) már fent is van a felszínen és levegőt habzsolnak.
2018. jún. 11. 06:15
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
a manapság kapható ázsiai import guppik hullanak mint a legyek ősszel. vegyél helyette plattit, a mollinak pedig idővel valóban kicsi lesz.
2018. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Skid05 ***** válasza:
Jutott neki elég kaja a nagyobbak mellett? Ha kajált rendesen és ennek ellenére következett be, akkor ez alapján egy génhibás egyedre szavaznék. Amúgy ezek az elevenszülők simán elvannak keményebb vízben is, sőt mi több, igénylik is, akár 20 nk fölött. A felszíni habzsolás lehet a mostanság melegebb víz hatása, kevesebb a szabad oxigén. A mollik ezt a méretet kinövik, 60 literben egy ivadékgyáros elevenszülő bagázsból egy is bőven elég, azt is csak akkor javaslom, ha egyneműek, mert egyébként tényleg hamar túlterhelik a bio szűrést. Én a heti 20-25%-os csereértékre állnék be.
2018. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A mollik és a guppik is csak hímek nem akarok szaporulat:)
2018. jún. 11. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!