Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a halaimnak?

Mi a baja a halaimnak?

Figyelt kérdés

Elhullott az egyik guppim, azért kérdezem. 160 literes akváriumban van 5 fajta növény, kövek, és két fa. 4 hete indult külső szűrővel, most van benne olyan 8 hólyagcsiga, 4 almacsiga, 1 anci és 4 guppi (1 fiú 3 lány)

1 anci és 1 guppi már elpusztult.

A nitrit/nitrát érték szinte tökéletes, mértem tesztcsíkkal, és cseppteszttel is. Ammóniához külön vettem csepptesztet, az is rendben van. Már lassan többe kerülnek a tesztek mint a felszerelés.

Minden rendben van velük, élénkek, esznek, aztán egyszer csak elpusztul egy.

Alaposan nézem a viselkedésüket, de nem látok semmi furcsát, fehér pöttyök sincsenek rajtuk.

Viszont mintha a guppik tátognának, szóval lehet hogy az oxigén szint az alacsony, és ezért pusztulnak.

A szűrőm kimeneti ága úgy van beállítva, hogy csobog a víz, és láthatóan küldi bele a levegőt. Vizet is ma fogok cserélni.

Illetve azt észrevettem pár napja hogy néha a növények leveleihez hozzácsapták magukat a guppik, mintha vakaródzni akartak volna, de ugye mint írtam nem darakórosak.

Elég tanácstalan vagyok most, segítsetek légyszíves.



2018. jún. 12. 08:20
1 2
 11/11 Salx Narval ***** válasza:
Ez valamilyen bőrparazita, kezelni kellene. Szedd ki a csigákat. Biztos lehetsz benne, hogy nem kaját keresnek így hanem a parazitát próbálják ledörzsölni magukról.
2018. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!