Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendezzek be egy...

Hogyan rendezzek be egy akváriumot?

Figyelt kérdés

150 literesről lenne szó, fátyolfarkú aranyhalnak. Van tetra complete substrate-om, és 4-6mm kavicsos aljzatom. Ha leterítem a növénytápot előre, kb 2-4cm vastagon, bele a növényeket, és rá az aljzatot. vagy ültetőtálasat csinálok, és csak abba teszem a növényeket? Nem lesz túl vastag az aljzat? Illetve hogyan porszívózom így? nem keveredik össze a kettő?


Ja nóvény az egeria densa, és japonicus nana.


2018. jún. 20. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
En feleslegesnek tarom az elo novenyt. A halak szetcsipkedig, csak a gond van vele.
2018. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképp cserépbe ültesd a növényeket, és csak kemény levelű fajokat(hólyagos vízikehely, vallisneria, kardfüvek, kőre kötözve anubias, microsorum).Az általad írt növények közül az egyik nagy eséllyel aranyhalkaja lenne, a másik meg szárazföldi. Aljzatnak legjobb az apró szemű kvarchomok, mert az aranyhalak szeretnek túrni benne.


Más berendezési tárgyat nem nagyon tennék bele, esetleg néhány lekerekített folyami követ, ami nem sérti meg a halakat.

2018. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Skid05 ***** válasza:
Az aranyhalak mellé nem tudsz olyan igényes növényfajokat telepíteni melyeknek valóban szükségük lenne táptalajra, ugyanis amatőr lakberendező jószágok. Ezek a növényfajok melyeket fentebb már leírtak, óriási nitrátfogyasztók (a densa is, nomád tartású fajok esetleg némi kiegészítő táppal), az aranyhalak meg nagy trágyázók, úgyhogy flóra és fauna egymásra talál. Sima folyami/térkőhomok + némi gyöngykavics a tömörödést megelőzendő, porszívózható, ha ragaszkodsz a mikroelemes táphoz akkor is csak tálba. A nana nem való víz alá.
2018. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Táptalaj és aranyhal? 😆😆😆 Ilyen marhaságot hogy lehet kitalálni?
2018. jún. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Amiket felsoroltál én nem tenném aranyhalas akváriumba, sem a növényeket sem a talajt. Ahogy írták, az erős levelű és gyökerű növények mehetnek, ill az úszó és lebegő moha és hínárfélék. Az előbbiekben nem tud kárt tenni, az utóbbiakat pedig ehetik kedvükre. Talajnak én is a folyami homok és pl a drávai sóder keverékét ajánlanám.
2018. jún. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Osztom a 4-est!

Ez így felejtős! Porszívó + táptalaj is felejtős!


Csak olyan növény jöhet szóba, amit vagy erősen rá tudsz kötözni valamire , és el se kell ültetni, vagy esetleg olyan (ami nem tudom mi lehet) hogy nem bánja, ha 2 naponta ki van cibálva az aljzatból.

2018. jún. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
150 literbe en alapbol aranyhalat sem tennek.
2018. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj még, hogy megfelelő nagyságúak legyenek a kavicsok az alján, mert sajnos nekem majdnem megfulladt az egyik aranyhalam emiatt. Maradékot eszegetett a kavicsokról és véletlenül felszippantott egyet, ami tökéletesen beleillett a szájába. Szerencsére időben észrevettem, így ki tudtam szedni a szájából a kavicsot, de majdnem az életébe került! :(
2018. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!