Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendezzek be egy...

Helle kérdése:

Hogyan rendezzek be egy keskeny halas akváriumot?

Figyelt kérdés
Adott egy 100x60x18-as térelválasztó akvárium.Szerintetek ilyen méretű akváriumba milyen növényeket,halakat lehet beletenni?

2014. jan. 2. 14:24
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:

Én sügéresnek csinálnám meg, kell bele pár szikla, az mindkét oldalról jól néz ki.


60 centit bevilágítani amúgy is nehéz lenne a növények miatt.

2014. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.A világítás cob ledes spot izzókkal

oldanám meg azok elvileg 60cm-et átlőnek.

2014. jan. 2. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Én pl a jobb oldalra tennék vallisneria giganteát, mögé menne a szűrő, a bal oldalra tennék egy emelvényt akár kövekből, bele építenék egy cserépbe ültetett anubias nanát, majd műanyaggal szigetelt merev vezetékből hajtogatnák egy ágas bogas valamit az anubias mellé lenne beszúrva., azt ecsettel kenhető hígításban bevonnám több rétegben flexibilis csemperagasztóval, javai mohát kötnék rá.


Mivel térelválasztó gondolom mindkét oldalról látszik ezért fontos lenne a dzsungel úgyhogy jó sok javai mohát kötnék rá és sok vezetéket használnék. Lehet még olyan vízfelszínen levő növény aminek szép a gyökérzete pl békatutaj, de be lehetne kötözni valami páfrányt a vezetékből készült gyökerek közé.


100 liter felett van, hosszúság megvan, én rajhalat tennék, vagy nano halakat.


Kimondottan ennek a világításnak nem néztem utána, én csak fénycsöveket használok ledekkel még nem volt dolgom.

2014. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:

A 18 centi és a kövek, sőt még az ágak sem kompatibilisek. Csak magas és keskeny növényeket használhatsz. Halból meg csak nano méretűeknek nem kínzás.


Növényből a vallisneria és sagittaria fajokat ajánlom, lentre némi gömbalga és törpe anubias, mert azoknak nem kell sok fény.

2014. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Növényes tanácsaitokat mindenképp megfogadom.Természetesen nem kínzókamrát akarok építeni ezért is kérdezlek titeket.De csak nano halak? :(

Azért ne nagyítóval keljen már keresni a halakat.

Én inkább rajhalak felé nézelődtem eddig(neon,razbóra,petitella)+ tetszenek ramirezi,indiai üvegharcsa,panda páncélosharcsa,gyöngy gurámi.

Ezek mehetnek?És ha igen melyikből mennyi?

2014. jan. 2. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
A nanohalak is rajhalak. De a te esetedben a neon is jó, mert van 100 centi hosszú az akva. A többi hal amit írtál már túl nagy, nem lenne nekik kényelmes a hely. Meg amúgy is a térelválasztó akva egy elég stresszes környezet, mert nincs egy fedett oldal. Egy nagy csapat neon a csapatszellem miatt azért bátrabb. De még így is legyen jó sok növény alul.
2014. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi a nettó 16 centis belvilág, nagyon rideg környezetbe kerülne bármilyen halat teszel a háttér hiánya miatt, páncélosoknak is kicsi, 2-3 centis halakat tehetsz bele, találsz azért olyat, ami csapatban él.


Én másba látom a problémát, vegyél elő egy dunsztos üveget, vázát, bármit, töltsd meg vízzel világítsd meg fölülről és rájössz, hogy nagyon üres, tegyél bele egy ágas bogas fát ami kiér az üveg száján és rájössz, hogy lényegesen jobb lett.


Ha egy aljzattal 1-2 növénnyel összerakod nagyon nem fog tetszeni amit látsz higgy nekem, óriási hiányérzeted lesz, erre mondtam, hogy valami ágas bogas dolog kellene, és a legegyszerűbb lenne legyártani, esetleg szőlő tuskót lehet kérni szőlészeteknél.

2014. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mai kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..

Pusisz válasza 1.kép


Vond le a hungarocell hátteret milyen lenne nélküle, akkorát dobott rajta a fölig érő háttér mint ide nagykáta, neked is lehetne ilyen csak mondjuk egy 6-7 cm vastag 60 cm magas akár oldalra vagy középre gyártani egy laposat hasonló legyen mint egy fa gyökérzete.

2014. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

B.Joci neked külön köszönet.

2014. jan. 3. 10:08
 10/10 Platypus ***** válasza:
Általánosságban azt mondják, hogy ha egy akvárium legrövidebb oldala nincs 10X olyan hosszú, mint a halaid testhossza, akkor szenvedni fognak benne. Azaz durván 2 centinél nagyobb halat nem jó ötlet belerakni. Pláne a legkisebb mértékben is territoriálisat.
2014. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!