Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » RO víz előkészítéséhes alkalma...

RO víz előkészítéséhes alkalmas szer?

Figyelt kérdés

Van egy ro szurom amit szeretnek a novenyes akvariumomhoz hasznalni. Sajnos a ph erteke a vizemnek eleg magas mert a csapviz ahol elek nagyjabol ihatatlan. 8.1-es PH-val erkezik a csapbol. Az akvariumom reggel 7.7 korul van ami estere felmegy 8.1-ig. KH 6 GH 12. Mar fel eve gond nelkul mukodik es a neon halaim is szepen eldegelnek benne a magas ph ellenere. Viszont szeretnem levinni a PH-t kb 7-re vagy picivel ala. Persze csak fokozatosan nem egyik naprol a masikra. Elkezdtem CO2-t adagolni tegnap ami talan hoz majd nemi hatast, de az RO viz lenne a legnagyobb segitseg mert annak a PH-ja alapbol 6.2 korul van itt nalam, amit egy pici csapvizzel keverve mar belehetne allitani rendesen. Viszont az RO vizben nincs semmi. Se so tartalom se mas asvanyi anyag ami szerintem a novenyeimre nem lenne tul jo hatassal.


Letezik olyan szer ami segit az RO vizet beallitani hogy hasznalhato legyen novenyes akvariumhoz??



#RO viz #viz elokeszites #novenyes akvarium
2018. júl. 7. 12:08
 1/3 Platypus ***** válasza:
Simán keverd csapvízzel. Mivel a KH-d egyébként is alacsonyabb az átlagnál, 2/3 csapvíz 1/3 RO víz keverését ajánlom elsőre. A normál heti egyharmados vízcseréket csinálhatod rögtön az új fajta vízzel, ebben az esetben nem lesz túl hirtelen változás. Mivel mérhető pH csökkenésed van reggelre, ajánlott lenne éjszaka levegőztetni vagy jobban mozgatni a vizet, mert a kisebb kH mellett ez drasztikusabb lesz.
2018. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen az ejszakai levegoztetesen mar en is gondolkodtam, csak nem tudom ez mennyire fogja a halakat zavarni.

Plusz nemreg upgradeltem ledes vilagitasta, aminek meg tanulmanyozom a beallitasait. Nem igazan sikerult meg beallitanom normalisan. Kessil tuna sun A80-bol van ketto amihez van controller is. Nem sok anyagot talaltam eddig rola mas felhasznaloktol egy jo beallitasi ciklusra, szoval meg tanulmanyoznom kell es talalni balakit akinem tobb tapasztalata van ebben a kerdesben is.

2018. júl. 7. 12:24
 3/3 Skid05 ***** válasza:
Víztakarékossági okokból – mint felelős akvarista – az RO szennyvízével is keverheted a 0-as vizet, előbbiben azért jócskán maradnak sók (a membrán használati intenzitásától függően), így van kH-ja is, ezzel pH stabilitást ad a nulláshoz keverve. A 6.8-at pusztán kH-ból eredeztetve nehéz stabilan elérni, leginkább pH minust használnak a savas cél eléréséhez. A feles arányt a GH-kH esetében előnyös lenne tartani.
2018. júl. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!