Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium ledes világítás,...

Akvárium ledes világítás, fényerrősség választás?

Figyelt kérdés

sima 54literes aksi, 60*30*30

nézegettem növényeket és sok helyen van h erős világítás kéne neki

ugye 1w/1liter=erős világítás t5-ös csővel

és jön a kérdés akk most hany lumenes led(ek) kéne nekem

néztem h 1500lumen már van 15k tól, de most akk az elég vagy vegyek egy juwel dupla csoveset 30-ért ami gondolom 3000lument is hoz



2018. júl. 8. 20:04
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

ezek az egysorosak amiket neztem ui: ezekben cserelheto a led egosor?

[link]

eddig ezeket neztem,

szamit az ár, de elsosorban a lenyeg h legyen egy biztos vilagitas ami képes az erős fényigényű növényeket ellátni

2018. júl. 8. 20:30
 2/8 A kérdező kommentje:
ill fényerő szabalyzast ezekkel meglehet oldani?
2018. júl. 8. 20:53
 3/8 Skid05 ***** válasza:

Ledet csak akkor javaslok ha magad össze tudod rakni és majdan szét is szedni (dimmeléstől függően 10-16 havonta). Refi függesztve vagy szalag alu sínen. Merthogy a növények szemszögéből a ledek hasznos élettartama másképp értelmezendő, nem sokkal jobb mint egy kompakt fénycsőé, bár a gyári armatúrák mást hirdetnek, de a színek torzulnak, a spektrumok aránya eltolódik. Erős fényhez fényáramban olyan 50 lm/l kéne, de nyilván azt is tudod, hogy ennek már drasztikus költségvonzata is lesz (co2, lágy víz, túltápozás), ami többszöröse az armatúra-befektetésnek.

Fontos, hogy lefedd kb a teljes üveget, viszont T5-ös 28w 590mm-esből nem túl nagy a választék, a cserelehetőség (főleg juwel) limitált és horror áron lenne, de az ár csak az egyik szempont. A másik az az, hogy 2db 6500K-s 18wattos T8assal olyan 2600-2700 lumen körül lennél, ez már 50 lm/l felett van, és ezres tétel az éves csőcsere (osram, philips). Esetleg 2x24 T5, az még többet produkál, már majdnem 1w/l-nél jársz.

[link]

[link]

Ja és a lényeg, milyen növényekről lenne szó? Biztos, hogy high-tech igényűek?

2018. júl. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szóval összefogalva, ledek hiaba 50.000 orara vannak kiirva, de abbol csak par ezer a jo sprektrumu, harmad annyi a fogyasztas-éves szinten par ezer forintal olcsobb


növényeket fejbol nemtudom de holnap mindenkepp leirom,

co2 rendszer mar ki van nezve 50k lenne + reaktor (20kg -s palack 15ezer(linde honlapjan), 15 reduktor, 10 magnesszelep, tobbi 10k, + reaktor a kérdéses h megtudom-e csinaltatni esztergással tokeletesre a dugokat


köszi a segitseget

2018. júl. 10. 00:26
 5/8 A kérdező kommentje:
egy kérésem lehet 59cm-s fénycsóhöz keretet tudsz mutatni-nem talaltam (t5-öst ha van), ill amit kuldtel t5-os vilagito test az két elektronikus előtétes vagy egy?
2018. júl. 10. 15:14
 6/8 A kérdező kommentje:

növények:

[link]

[link]

[link]

Hygrophila difformis mikor betettem tenyleg petrezselyem illata volt

van aniubiasom de nemtom h meik varians-hosszú tő(20cm kb)(vízszintesen nő) mint egy futónövény kb 10cm magas levelek, azok kb 5-6cm-sek


[link]


Bacopa monnieri

2018. júl. 10. 16:00
 7/8 Skid05 ***** válasza:

[link]

Ezt találtam, de amely armatúra nem lóg túl az meg nem 590-es. Jó eséllyel direkt akváriumi célra csak a juwel gyártja a 28 wattos egyedi méretét T5ből, így armatúrájuk is csak nekik van, de pofátlanul húzós áron.

A szlovákok lámpáit nem ismerem személyesen, én szimplát mondanék, de előtét ügyben írj nekik, másnapra válaszod lesz.

A növények közül a cabomba high-tech növény, a többi távolról sem igényel erős fényt.

2018. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :D
2018. júl. 11. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!