Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális, hogy a bettám...

Miss Endzsi kérdése:

Normális, hogy a bettám folyton tátog minimálisan? Valamint állíthatom a vizét 30 fokra vagy az már túl sok lenne?

Figyelt kérdés
2018. júl. 11. 21:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg idegesíti a vízáramlás?
2018. júl. 11. 21:12
 2/9 anonim ***** válasza:

Tátognak a halak, így áramoltatják a vizet a kopoltyújukban. A 30 hosszútávon a bettának is sok, inkább állíts 27-28 fokot.

A vízáramlás zavarja, igen. Elég sok gond lehet az akváriumban, le kéne mindent írj róla hogy javítani lehessen. Hány literes? Milyen a szűrése? Milyen időközönként milyen arányú a vízcsere? Egyedül van a hal?

2018. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs semmi baj, csak eddig nem nálam lakott és nem emlékeztem odaát tátogott-e :'D. A 30 fokot meg, azért kérdeztem, mert amikor bekapcsol a fűtő szeret körülötte lenni, így hátha többre vágyik :D
2018. júl. 11. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokszor hallottam ezt a "nincs semmi baj" dolgot, és nagy bajok voltak közben. Nem bántásból, csak ha nem tudod hogy a hal miért tátog nem lehet túl nagy akvarisztikai tapasztalatod...:D Szóval akkor válaszolsz a kérdésekre amiket az előbb feltettem? Tényleg csak segíteni akarok.
2018. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

40 literesben van.

[link]

[link]

A kavicsa fekete, mert azt olvastam az nyugtatja a halakat.

2018. júl. 11. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem olyan nagy áramlása van ennek a szűrőnek, elvileg ha beáll nem kéne fojtani, viszont ha szemmel látható áramlást csinál és a hal kitér előle, elbújik akkor érdemes lenne egy esőztetőt rászerelni vagy a hátsó falnak irányítani a sodrását.
2018. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem bújik előle, sokszor direkt belemegy, szereti nézni a vízfelszínén a buborékokat.
2018. júl. 11. 21:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Van bent rajta esőztető.
2018. júl. 11. 21:31
 9/9 Várhegyibence ***** válasza:
Nincs semmi baja, nekünk minden halunk tátog
2018. júl. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!