Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az akváriumom 1 ponton...

Ha az akváriumom 1 ponton minimálisan ereszt (alig észrevehető), akkor elég, ha fsb-vel belülről húzok mindenhova egy új réteget?

Figyelt kérdés
nem kell az egészet újraragasztani, ugye?

2013. nov. 15. 16:01
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szvsz célszerűbb belülről ragasztani. De amúgy igen, elég.
2013. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igenigen, azt írtam, hogy belülről. ezt is csak onnan láttam meg, hogy hungarocell híján most nagoyn vastag kartonpapírokra tettem rá az aksit, és az egyik sarkánál jelent meg a sötét vízfolt, ami elég lassan nőtt, tehát nem ereszt túlzottan. nem lesz ebből baj? úgy értem nagyobb gáz kell ahhoz, hogy egyszer csak szétcsattanjon, nem? az akvárium 100x50-es, 1 centis üveg, nagyjából 35-40 centi víz szokott lenni benne.
2013. nov. 15. 16:07
 3/16 anonim válasza:

Oh, bocsi, félreolvastam. :)


Áh, nem kell félned, amíg nincs repedés, vagy durva eresztés, meg nagyon sok letört sarok, stb..


Elég kicsit megjavítgatni. Igaz, nem a leg esztétikusabb, de a rárakott föld miatt amúgy se látszik.

2013. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Elvileg a lyuktól számítva 5-5 cm-re, ha húzol szilóból egy csíkot, az is bőven elég.

Vastagot húzz, (átlátszóból) hogy a régi szilóhoz is tapadjon, és az üvegekhez is.

2013. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

jó az az én kis(óriási) teknősömnek is. :)


ha már ittvagyok, kérdeznék még valamit. amikor megvettem az akváriumot, nem volt merevítve, valahogy azzal magyarázta a hapsi, hogy ez vastag üveg, és nem kell. de a biztonság kedvéért így ráragasztottam egy üveglapot a tetejére. ennek így van értelme? használ?


ezen a videón 00:45-től lehet rendesen látni, tehát a tetején van, és "összefogja" a két oldalt.


http://www.youtube.com/watch?v=pZO4rXJ_jZE

2013. nov. 15. 16:28
 6/16 A kérdező kommentje:
ja, és köszi a válaszokat :) de ha már ilyen nagy munkával leengedtem, kipakoltam, kiszárítottam, akkor már inkább mindenhol körbehúzom a ragasztót, és ahol eredetileg eresztett, oda egy kicsit többet húzok.
2013. nov. 15. 16:29
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Igen ettől merevebb lesz az akvárium, de valóban ilyen vastagságnál és méretnél nem muszáj.


Ja és mutatok mégvalamit:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pZO..

2013. nov. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszi. ezt hogy csináltad?:D
2013. nov. 15. 16:37
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Jobbklikk a videóra (a képre) miközben megy. S felkínál több lehetőséget, többek közt a jelenlegi időponttól való link másolását. (felkínálja, vagy egyből a vágólapra kerül)


A gyakorlatban pedig leállítod ott ahol ép kell s akkor jobbklikkelsz. Esetleg egy másodperccel hátrébb viszed s úgy, hogy akinek szánod fel is foghassa az egészet.:)

2013. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
hű, köszönöm :) sokat tanultam ma!:D
2013. nov. 15. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!