Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen világítást vegyek az...

Milyen világítást vegyek az akváriumomba?

Figyelt kérdés
90x36x25-ös aksira milyet ajánlatok?

2018. júl. 14. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

leded énis épp most építek, nem nehez és kb 30bol megvan, nekem 60*30*30ra lesz kb 20


ami kell táp ipari/olyan ipari ami vizalo és nem kell hozza szakember, 60w os volt 3k, dimmer 3k(mindegyik dimmerelheto(szabalyozhato csak valameik a táp és konektor feloli oldalon is, azt nevezik dimmerelhetonek), és a led elosztok és a táp koze kell tenni a dimmert és kész-fényero szabalyzos vilagitas)

pár kábel kb 1-2k (elosztok, és ...amit akarsz/ill hoszfuggo)

led szalag/powerled-én szalagot preferálom konnyebb epiteni, enyem 2216-osbol lesz

és huto a szalagra(szalag utan a legdragabb), oszekotod forasztod és kész


szombathelyen vasiled-ben vettem a fentieket


és h ha akarsz akk veszel/epitesz hozza valamien tartot h ne az uvegen legyen,


ui: elkészitesi ido forraszto bemelegedésével egyutt kb 1,5 ora, tobb a beszerzes :D


neon eselytelen már a multe, ha halogent akarnal akk nem kerdezned h milyen legyen, nekem igy lesz maxon 3200lumenem, ha automata dmmert veszel akk bealitod h reggel 6 kor felkapcsol 40%on, és folyamatosan nő délig 80%-ig (80 fole ne menj mert a ledek elobb tonkremennek)

aztan pl este 9ig csokken 40%ig

és a ledeket kb 3 évente ha csereled akk spektrum se fog sokat valtozni, persze fugg h menyire fognak melegedni, 40fok fole ne naon menjenek, 50 fole sohase ha hoszu nem akarod surun cserelni

2018. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
*utso mondatba a hoszu nem kell :D
2018. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ja amugy automata dimmer sokkal olcsobb ha veszel egy taviranyitot ami programozhato, a hullamhoszt nemtudom, és leteszed a dimmer mellé és kuldi az infokat
2018. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bonyolultnak tűnik de tetszik az ötlet, tartó van: egy Csomoros nyárfából készült kis tartóka kiméretezve szóvl az nem lenne gond. Köszi szépen a gyorst választ, ment a like.
2018. júl. 14. 20:30
 5/8 A kérdező kommentje:
jelenleg egy kék ledszalag van az akvárium köré ragasztva ami nagyon primitív megoldás, szóval ezen változtatnék
2018. júl. 14. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:

hát, egy gyorstalpalo:


(ua elso vagyok)


kék fény talan a legroszabb, mert alga no tole mint alat, de a novenyke meg nem elsoroban piros szin kell nekik/vagy napfeny, de azt azert nem hasznaljuk mert nem lehet szabalyozni :D (igazabol csak nehez h ne legyenek felhok :D


[link] itt van egy kép (led sprektruma+ napfeny sprektruma) na napfenyhez minnel hasonlobb annal jobb

2018. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


és itt van egy 2216-os sprektrum, szerintem a juwel (profi marka+draga) 2835-ost hasznalhat a ledjeibe, de csak tipp és az sokkal benabb


bosci ha zavaros vagyok/voltam, irj es probalok segiteni csak este van :D

2018. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Skid05 ***** válasza:

2216-os beltéri smd? Az 840 lument ad le méteren. Ha már led akkor miért nem az 5730-as chip, az 3350 lument ad uekkora hosszon? Ha magad össze tudod pakolni, esetleg van otthon egy sínnek alkalmas alumínium (ennél jobb hővezetőt nem találsz), akkor a fogyasztás miatt akár jól is dönthetsz hosszabb távon is. Viszont megfelelő minőségű hozzávalókkal a led sem lesz olcsóbb kezdeti beruházás.

Viszont…a ledek hasznos élettartama növény szemszögből nézve nem sokkal jobb a kompaktokénál. A 3 éves élettartam igencsak túlbecsültnek tűnik, dimmeléstől és az alatta lévő felület hővezetésétől függően 10-18 hónap alatt torzulnak.

A kompaktok ideje még messze nem járt le. Két fénycső cseréje pár ezres tétel, kiveszed, a másikat berakod. Pont. Mondjuk a 90es nem a legegyszerűbb pilács szempontból, de pl egy 2x25 T8-as armatúra már működhet, még úgy is, hogy nem fedi le a teljes hosszt.

[link]

2018. júl. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!