Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baja lehet e az akváriumnak,...

Baja lehet e az akváriumnak, ha nincs vízszintben?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy nagyobb nyomást gyakorol az egyik oldalra így, és nem egyenletes a súly elosztás. Később pedig a ragasztó elengedhet, vagy az üveg törik el. 125 liter.
2018. júl. 18. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány centi a különbség?
2018. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
80 centin kb 5-6 miliméter. Plusz hátra dől még 2-t kb. Engedjem le?
2018. júl. 18. 20:13
 3/7 Skid05 ***** válasza:
Ez inkább annak függvénye, hogy min nyugszik. 80 centin már elvárás (legalább) egy középső alátámasztás, ha az nincs az az idő előrehaladtával növekvő kockázat, pláne így, hogy semmilyen irányban nincs vízszintben. Gyanítom nem direkt akva bútor és a lábak nem szintezhetők ha vannak egyáltalán, innen az eltérések. De azért merem remélni kiegyenlítő van alatta.
2018. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Feltételezem polifoam van alatta és merevítése is van. Az akváriumokra inkább az egyeletlen az-az görbe alap és az ingatag billegő bútor a veszélyes. Az ha enyhén dől (2-3mm) de magán az alapon egyenletesen fekszik és stabil a bútor akkor nem okoz problémát. 5-6 mm 80cm hosszon szerintem már a szemet is bántja én biztos, hogy vízszintbe állítanám mert nem bírnám nap mint nap nézegetni.:D Szerintem problémát így sem okozna ha a fenti feltételek adottak de ez már látható és zavaró. Nem lehet olyan nagy ügy, szintbe hozni.
2018. júl. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
eredeti Juwel bútor van alatta, de a lábak nem állíthatók, csak sima műanyag korongok. Ez alá nem kell polifoam az útmutató szerint. Mivel szintezhetném ki?
2018. júl. 19. 06:09
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha jól látom van kb 2cm rés alatta, ez már elég ahhoz, hogy valamilyen csavaros emelővel megemeltesd és a lábak alá tegyél egy fa, vagy valamilyen erős lapot. Ha nagyon precíz akarsz lenni akkor a lábakhoz hasonló korongokat is lehet alátenni Ha nem csináltál még ilyent inkább szólj egy szakinak, ők egyből átlátják mivel lehet megemeltetni sérülés nélkül.
2018. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg keress rá a bútoremelőkre, ilyesmivel is megemelhető de még egy személynek ott kell lennie segíteni. És persze amennyi vizet tudsz annyit vegyél le, utána majd visszatöltöd. és ha már csinálod akkor egy vízmérték is kellene.:D
2018. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!