Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fekete teleszkópszemű?

Fekete teleszkópszemű?

Figyelt kérdés

50literes akváriumban van(egyenlőre) amiben van buborékoztató.szerintetek mit kelle még bele tenni?esetleg lehet mellé más halat?(növényzeten és aljzaton kívül mert ezt már beszereztem)

tegnap cseréltem a vizet de ma teljesen fátyolos,ez mitől lehet?

Kezdő vagyok,sokat olvastam róla de mégis elkélne pár jótanács.Köszönöm.


2010. jún. 18. 19:05
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Egy szűrő mindenképpen kellene és világítás a növényeknek.Jó szívvel nem igen ajánlanék több halat, mert kicsi a hely. Ha veszel szűrőt, akkor esetleg kaphat egy társat ( aranyhalat )Hetente cseréld le a víz 30% át azonos hőfokú klórmentes vízre. Az opálosodást vagy a túletetés, vagy a mosatlan talaj okozza. Mindkét esetben segít a vízcsere ill a talajt ki kell mosni, ha ez elmaradt. Milyen talajt használsz? Egy kis olvasni való. [link]
2010. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
2010. jún. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
2010. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha ezeket elolvasod sok mindent megtudhatsz a haladról és a tartásáról.
2010. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazán köszönöm Nektek:)
2010. jún. 19. 11:23
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Igazán nincs mit, de csak egyedül írtam, ill küldtem a linkeket.:D
2010. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsi.:D

Szerinted amúgy szükséges a vízbe stresszoldó folyadék?Állítólag jóttesz neki és anyu megvette,de beletettük a vízbe és azóta mintha "leszedálták volna" lelassult.:S

2010. jún. 20. 12:53
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Ártani nem árt, de önmagában semmit nem ér. A stresszmentes körülményt, nem gyógyszerrel,hanem a megfelelő élettérrel kell megteremteni.A biztonságérzetet elősegíti egy sötét hátfal, a sok vízinövény, bújók és nem utolsó sorban a halak db száma, fajtája. Fontos a jól szűrt és hetente frissített, klórmentes víz, valamint a változatos eleség( táp,élő,fagyasztott, növényi )ezt mind adni kell, felváltva.Ezeket a dolgokat, egyik készítmény sem pótolhatja, ha viszont betartod, akkor nincs is rá szükség.Nem baj, hogy tettetek a vízbe, de a fenti dolgokat is meg kell csinálni.A stresszoldót, csak az előírásnak megfelelő módon és mértékben szabad alkalmazni.Ne felejtsd el, hogy hidegvizi halad van, nagyon fontos, főleg most nyáron, a jó szűrés, levegőztetés és a vízfrissítés.Vigyázz az etetéssel is, mert hamar megromlik a maradék, csak annyit adj amit azonnal megeszik.
2010. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!