Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fekete teleszkópszemű aranyhal...

Fekete teleszkópszemű aranyhalnak Kb 2 hónapja az egyik szeme nagyon kidülledt, mintha vmi baja lenne, és kis idő elteltével az egész hal kezdett kifakulni, már egész világos, nem fekete, hanem foltos. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Továbbra is aktív, étvágya is van, csak ez a szem, meg ez a színvesztés. Mi lehet ez? Csak ők ketten vannak az akváriumban már kb egy éve, kb 20 liter, csapvíz, szűrő/levegőztető. A víz 2 hetente cserélve csapvízre.
2009. szept. 8. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Remélem azt nem is kell mondanom hogy 20 liter ,mégegy aranyhalnak is rettentő kevés,még annak is nagyon kicsi,nem hogy 2-nek.100 literes aksi kell nem 20.A csapvizet kezelni kell vízkezelővel.Ekora aksiba én inkább hetente cserélnék aranyhal alatt vizet.Amugy a betegség valószinüleg Hasvízkór,legalábbis elsőre annak tünik.
2009. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah,gyógymódot nem tudom,nézz utána.Üdv Lucky
2009. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
A színvesztés a rossz körülmények miatt van, ezt a stressz is tetézi, a szűk hely miatt.Ha nem dagadt fel a hasa és nem állnak szét a pikkelyek, akkor a fent említett körülmények megszüntetésével, az-az, tiszta klórmentes víz és aktív szűréssel javítható a helyzet, de meg kell oldanod a stressz okozta problémát is, egy nagyobb akváriummal.Minimum 100 liter.Amennyiben a fenti tünetek jelentkeznek akkor hasvízkór, 4 napon keresztül SERA Baktopúr Directel kell kezelni és etess SERA Bakto Tabs- al legalább egy hétig.Ha nem változtatsz a körülményeken, esélye sincs a gyógyulásra.Ha élősködők okozzák a szemdülledést, az sajnos gyógyíthatatlan, de ez elég ritka.SN.
2009. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem.Ezek a halak kb.másfél éve megvannak,ugyanebben az akiban,ugyanilyen körülmények közt,teljesen jól voltak edsig,semmi változtatás nem volt,ami miatt stresszesek lehetnének..Remek étvágya van mindkettőnek .Értem,hogy az aki esetleg kicsi nekik,de 2 db 10-15 centis halnak 100 literes akit? hát nem tudom.
2009. szept. 9. 17:12
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, a halak ahogy nőnek változik a helyigényük is.Nyilván amíg kicsik, nem okoz gondot a 20 literes víz.Ezek a halak, pár év elteltével, ideális környezetben elérik a 20-30cm- es méretet( fajtától függ)a 40cm-es példányok sem ritkák. Hideg vizet igényelnének,tartós 25 fok fölötti hőmérséklet már ártalmas.Sokat kibírnak, de a hatványozott megterhelés,betegségekhez vezet.Te magad is írtad, hogy jó az étvágyuk, ez így igaz és ezáltal az anyagcseréjük is gyors. 10-15cm nagyságnál a 20liter víz, két-három nap elteltével, már telítődik vizelettel és ürülékkel, ami táptalaj a gombáknak, baktériumoknak.Ebből valamit felvesznek a nővények és egy jó szűrő is javít valamit, de ez kevés.3-naponta le kellene cserélni a víz felét,de az ilyen gyakori és mértékű vízcsere is káros.Ha viszont kivárod a heti vízcserét, akkor gyakorlatilag szennyezett vízben élnek a halak és ahogy nőnek ez a helyzet egyre romlik.Én megértem ,hogy két hal miatt nem akarsz venni egy nagy aksit, neked viszont azt kell megértened, hogy ez így szenvedés az állatnak és bosszúság neked.Ha meggyógyulnak, ajándékozd el őket valakinek, ahol nagyobb a hely, vagy esetleg van kerti tó.Te pedig válassz 20literben is tartható halakat,hidd el ezek az apró halak is gyönyörűek tudnak lenni( egy csapat neon pl)Hidd el segíteni akarunk és nem cseszegetni.Nézd végig az oldalt, tele van a tiédhez hasonló problémákkal.SN.
2009. szept. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!