Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hólyagosodott fel a...

Miért hólyagosodott fel a guppk úszója?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a problémám, hogy 70 literes akváriumban van 20 db guppim és néhány hím hát és farokúszóján egyaránt apró hólyagok jelentek meg. Kb öt halon és darabonként 1-2 apró "buborék". Félévente tisztítom, úgy, hogy egy vödör vizet elteszek és utána visszaöntöm. TetraTec IN 600 plus belső akváriumszűrőm van. Kérlek titeket, hogy ha tudtok rá magyarázatot és/vagy megoldást, akkor osszátok meg velem is, mert neten semmit nem találtam a téma kapcsán.

2018. júl. 27. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyarázat hogy semmit nem tudsz az akvarisztikáról, túl van zsúfolva, nincs heti rendszeres részleges vízcsere, fél évente meg csinálsz egy hard resetet amivel kinyírsz minden hasznos baktériumot és lenullázod a biológiai szűrést. Persze hogy betegek (feltételezem darakórosak) a halak.
2018. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kéthetente megvan a részleges vízcsere és félévente a nagytakarítás. Több állatkereskedésben, és internetes oldalon is mondták/írták hogy 15-20 guppi ideális ekkora akváriumra. Igazán sajnálom, hogy nem vagyok olyan képzett akvarisztikából mint te, de ha nem tudsz értelmes vagy hasznos választ adni, akkor légyszíves menj máshová bökölődni.
2018. júl. 27. 18:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire jó vagy, olvasd és értelmezd azt amit írtál, mert a mostani kommented köszönőviszonyban sincs a kérdéssel.

Nálam 85 literben van 7 hal, nem kéthetente hanem hetente cserélek 20.25%-ot, havonta van takarítás és egy 2 literes külső szűrőm van. Érzed e a különbséget?

2018. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Először csak félévi egy "nagytakarítást" emlegettél, ami szinte sose takar jót (értsd nálam a nagytakarítás az az üvegek algátlanítása, növények metszése, tereptárgyak tisztítása és ugyanúgy csak 30%vízcsere, ezzel szemben a nagytakarítás kezdőknél kb teljes domestosos mosást jelent...). Szó sem volt a 2 hetenkénti részleges vízcseréről, ami még így is kevés, mert hetente kellene, de ennyi hal sok bele akkor is. 96 literes akváriumomban nincsen húsz hal...
2018. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Helló, csak kérdeznék! Nem értem a takarítást. Elteszel egy vödör vizet(10-15 liter), kipucolod az akváriumot és ha kész vagy felöntöd csapvízzel? És mennek egyből be a halak, vagy hol vannak közben?
2018. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy kissebb vödörbe merek ki a vízből, beleteszem a halakat, kiveszek kb egy felmosóvödörnyi vizet, azt félreteszem. Kitakarítom, viaszateszem a vizet, feltöltöm csapvízzel és vissza a halakat. Elnézést kérek amiért nem írtam le részletesen hogy mikor és hogyan takarítom az akváriumot, mert nem az volt a kérdés hogy azt jól csinálom e. Tudom hogy nem vagyok profi haltartó, de azt hittem normális kereteken belül kaphatok néhány értelmes és kultúrált választ. Én bajom, tévedtem.
2018. júl. 27. 18:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Ettől tartottam. Ha nem guppid lenne, már nem tudom hány hal pusztult volna el.
2018. júl. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A további félreértések kedvéért, kéthetente cserélem a víz 20%- át.

Egyéb megjegyzések vannak e arra hogy milyen szar vagyok, és semmit nem tudok a haltartásról, vagy kapok bégre valakitől értelmes választ arra, hogy egyáltalán mi miatt ilyenek a guppik. Utólag is elnézést kérek minden kezdő nevéven, hogy nem 20 éve kezdtünk el halakat tartani, mert az itteni, és az egyéb akvarisztikával kapcsolatos kérdésekre adott válaszok alapján aki egy kicsit is azt hiszi hogy teljesen tisztába van az akváriummal, mert neki már 5-7 éve megvan, az jó esetben is úgy bánik a kezdőkkel, mintha a világ legnagyobb gaztetteot követnénk el. Tisztelet a kivételnek.

2018. júl. 27. 19:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt röviden leírni, gyakorlatilag egy takarítással tönkreteszel mindent, amire az akvarisztika alapul. Mire kezdene beállni a rendszer, megint lenullázod azzal hogy kiöntöd a régi víz nagyját és klórossal feltöltöd.

Az alapok

Beindításnál 2-3 hét üresjárat, etetni a semmit, hogy kialakuljon a rendszer.

Heti 20-25% vízcsere, de egy napot áll tazonos hőfokú vízzel

A szűrőd két szivacsos, egyszerre csak az egyiket kell kicsit kinyomkodni-nem kimosni, ezt is akkor ha gyengül az áramlás.

Takarításnál eltenni az összes vizet, tereptárgyakat lekefélni, semmi vegyszer, üveget áttörölni és kész.

2hetente porszívózás

2018. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Skid05 ***** válasza:
100%

Folyamatos nitrogén alapú mérgezés az egész folyamat alapja, egy, a toxikus körülmények miatt legyengült immunrendszert kihasználó egysejtű parazita telepedett meg a halak pikkelyei közt. 10 literenként 1 evőkanál sóval és a hőmérséklet fokozatos 30 fokra emelésével lehetne szembeszállni vele, de egy kép nem ártott volna róla.

Ez csak időleges megoldás a halak számát redukálni kéne mondjuk 8 egyedre, lehetőleg a hímek maradjanak. Heti 20% vízcsere vagy pihentetett vagy előkészítős vízzel, a „nagytakarításokra” amennyiben megfelelő a víz terhelése és méretes a szűrőfelület is, nem szabad, hogy szükség legyen.

És ami a legfontosabb tanulj, mert ez így zsákutca annak ellenére, hogy minden infó elérhető közelségben van:

[link]

2018. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!