Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig él a szűrőbaci áramszün...

Meddig él a szűrőbaci áramszünetkor?

Figyelt kérdés
Áramszünet alatt igazából azr értem, amikor vizet cserélek kihúzom a belső szűrőt, mert a vízszint felett van ilyebkor, és üresen peregne. Megél így a baci addig?
2018. júl. 31. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk milyen szűrőd van, de a legtöbbnél egy 15-20%-os vízcsere mellett a szivacs nem marad szárazon. Ha igen, engedj egy kis vödörbe vizet és tedd abba amíg el nem készülsz.
2018. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lajos ugy akarta mondani, hogy engedj le egy keves vizet az akvariumbol es abba tedd bele a szurot amig elkeszulsz a vizcserevel.

En csapvizbe nem tennem a szuromet. Max ha klormentes.

2018. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha leírtad volna, hogy mivel kapcsolatos a kérdés, akkor talán nem arra gondolna az ember, hogy eldugult a budid.
2018. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt hittem az nem kérdés hogy milyen vízbe
2018. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lazán kibírják addig, ne viccelj.

Az okosok szerint fél-1 óra áramszünet után kezdenek el elpusztulni a baktériumok. Ilyenkor oxigénhiányos állapot lép fel a szűrő belsejében, ettől pusztulnak.


De én már jártam úgy, hogy fél napig nem volt áram, és egy nagyobbacska akvárium (180l) gond nélkül kibírta. Őszintén szólva én semmi elváltozást, vagy következményt nem vettem észre. Egy külső és egy belső szűrő vitte.

Tesztekkel ugyan nem mértem a vizet, biztos ki lehetett volna valamit mutatni, de gyanítom, hogy a nagy akvárium, sok aljzat, nagy szűrőfelület hozzájárult, hogy bőven volt túlélő. Ja, meg növény is volt bőven, valamit az is segít.

2018. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Persze, nyugodtan húzd ki, én ki sem veszem ha amúgy a szűrőt nem kell takarítanom. Kicsit lejjebb lógatom, hogy vízben legyen. Én sem vettem észre változást hosszabb áramszünet esetén sem, mérni ugyan nem mértem de, hogy jelentős változást nem okozott az biztos. Nyilván egy érzékenyebb kicsi, vagy rosszul kezelt akváriumnál más lehet a helyzet.
2018. aug. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!